Зустріч відбулася у стінах Волинської обласної бібліотеки для юнацтва в рамках проекту «Жива бібліотека».
Перш за все Андрій Доманський розповів слухачам про особливості нанесення татуювань. За його словами,сеанс триває від однієї до десяти годин з перервами. В середньому малювання на тілі займає близько 4-6 годин.
Важливо,каже Андрій,щоби протягом мінімум двох днів до сеансу,клієнт не вживав алкогольних напоїв,а перед самою справою не пив кави,оскільки напій підвищує тиск. Окрім того,майстер розповідає,що для особливо чутливих клієнтів,можна використати анестезію. Втім,до таких заходів не варто звертатися часто і краще,щоби людина таки потерпіла больові відчуття. А якщо вже використовувати анестезію,то її дія триває до 4-х годин роботи. Для майстра витрачати багато часу на нанесення татуювань уже звична справа,однак Доманський додає,що обмеження все ж є,тому хороший татуювальник може працювати до 10 годин.
Що стосується місця набивання,то майстер зазначає,що це можна робити будь-де за бажанням клієнта. Втім,сам для себе Доманський виокремив обмеження та відмовляється робити малюнки на інтимних місцях,ієрогліфи та нацистську символіку,а також луцький майстер набиває малюнки тільки повнолітнім особам.
Андрій Доманський розповідає,що татуювання роблять представники абсолютно різних професій. Тож,зображення на тілі зовсім не заважає їхній діяльності,особливо,якщо воно знаходиться у зоні під одягом. Так,замовниками зображень у хлопця були футболісти,СБУ-шники й правоохоронці.
Татуювальник також зазначив,що клієнт може принести власний ескіз,який він хоче бачити на своєму тілі. Якщо ж замовник сумнівається,то ескіз може виготовити за допомогою Фотошопу майстер за додаткову платню. Відповідно,намальовані деталі узгоджуються із клієнтом і лише тоді відбувається підготовка до перенесення малюнка на тіло. Найболючіші місця,каже Доманський,вважаються поблизу кісток й там,де тонка шкіра,це зокрема,ключиці,ребра,коліна і фактично вся зона живота. Андрій додав трохи статистики і зазначив,що жінки значно легше переносять біль нанесення тату,аніж чоловіки,а найбільш часто звертаються випробувати на собі сучасне мистецтво люди віком від 20 до 30 років. Хоча,додає майстер,бувають клієнти значно старшого віку.
А от з приводу гарантії на татуювання,Андрій Доманський зауважує,що за умови правильного догляду,тату може триматися близько 20 років без змін. За його словами,зробити тату – це лише 30% від усієї справи,основна увага далі повинна приділятися правильному догляду за малюнком. Так,важливо підтримувати гігієну,постійно мити зображення із милом та протирати спеціальними мазями. Фарба остаточно осяде за 3 місяці і тільки тоді чітко буде видно усі недоліки та переваги малюнку,власне тоді майстер зможе побачити чи потрібно корегувати тату.
Розповідаючи про себе,Андрій Доманський вказав,що перше тату він набив собі власноруч у 17 років. Це був «+» та «-» на зап’ясті,втім з віком татуювання йому набридло і хлопець його замалював. Потому експерименти із набивання самому собі закінчилися через незручності робити це на власному тілі. Однак бажання наносити малюнки на тілі не зникло і нині хлопець може похизуватися 13-ма татуюваннями.
Водночас,майстер каже,що немає спеціальної освіти,а навики нанесення малюнків на тіло здобув сам,вивчаючи теорію діяльності,а потому пробуючи малювати на друзях. Зрештою,каже Андрій,найкращим способом навчитися бити тату – робити це на людській шкірі,бо вона має свої особливості,яких не можна замінити будь-чим іншим.
Цікаво,що ціна татуювання становить від 50 доларів,це звісно ж,залежить і від місця нанесення,і сприйняття фарби шкірою і від власне малюнку. Водночас,розповідає майстер,доволі часто спостерігається тенденція зняття татуювання. Це трохи дорожча процедура,аніж набивання,втім значно болючіша. Однак у Луцьку такого не роблять через брак майстрів та спеціального лазерного обладнання.
Окрім того,Андрій Доманський трохи розповів про власну студію Domanskiy Tattoo Studio,куди можна звернутися за більш детальною інформацією та обговорити бажання замовника. Він також похизувався,що має запрошення на тату-фести у Фінляндію та Польщу,а також здобув уже дві нагороди на подібних заходах. Водночас,майстер відзначив професіоналізм вітчизняних татуювальників,оскільки,на відміну від іноземних,вони значно прискіпливіше відносяться до якості виконання своєї роботи.
Насамкінець,Андрій Доманський показав присутнім кілька фотографій своїх робіт,а також відеоролики із процесом нанесення тату,однак посоромився демонструвати художні витвори на своєму тілі. Потому він розповів про загальну історію виникнення та поширення татуювань і підкреслив,що сьогодні тату – це не просто тимчасова мода,а одна із галузей сучасного мистецтва.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook