Коли в Україні чекати долар по 35 гривень - Волинь.Правда

Коли в Україні чекати долар по 35 гривень

Показати всі

Коли в Україні чекати долар по 35 гривень

Цілком ймовірно, що до кінця року вітчизняна валюта таки впаде до 35 гривень за долар. Однак у бюджеті уряд заклав мінімальну зарплату на суму 1800 гривень, тоді як навіть розрахований Міністерством соціальної політики прожитковий мінімум є вдвічі вищим. Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політичний експерт Олена Дяченко.

«До того ж, закладена у кошторис 2017 року інфляція у 8% згодом була перевищена та становила більше 13%. Тому й зараз абсолютно реальна та прогнозована цифра – 35 гривень за долар. Особливо, після підвищення ціни на газ, коли відразу підвищать вартість геть усього», – розповіла політичний експерт.

Понад те, на її думку, підвищення мінімальної зарплати, яке уряд Гройсмана видає за зростання соціального стандарту, насправді не має із цим нічого спільного.

«Вони просто зобов‘язали бізнес розширити базу оподаткування. Згідно розрахунків Міністерства соцполітики, прожитковий мінімум в Україні становить 3 800 грн, тоді як у бюджет закладено вдвічі менше – 1 800 грн. Тобто, там уже соціальний стандарт, який, за розрахунками уряду, є вдвічі нижчим від того, за що можна прожити», – зауважила вона.

Дяченко підкреслила: враховуючи, що зараз маємо шалені недонадходження у бюджет, кошторис не є збалансованим, як того вимагає МВФ.

«Можу припустити, що стратегія змусити бізнес підняти мінімальні зарплати не спрацювала – він навпаки почав їх приховувати», – зазначила Дяченко.

У свою чергу політолог Кирило Сазонов додав: хоча й справді у бюджет закладено падіння гривні до кінця року, однак наразі цього не відбувається. Навпаки – вітчизняна валюта трішки подорожчала.

«Насправді, за оцінками багатьох експертів, гривню недооцінюють. Реально долар коштує набагато менше, ніж є зараз. Курс утримується на психологічних та деяких законодавчих моментах. Уже ухвалений закон про валюту. Якщо ж Порошенко таки виконає обіцянку та внесе закон про податок на виведений капітал, замість – на прибуток, не виключено, що побачимо дорожчання гривні», – вважає Сазонов.

До того ж, за його словами, ще у березні та квітні іноземні компанії «повністю вигрібали» гривневі облігації внутрішньої держпозики.

«Адже прибуток по них доходив і до 14%, при стабільності курсу, це неймовірні показники», – підкреслив Кирило Сазонов.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook