Карантинні заходи, які були введені в Україні на випередження, можуть посприяти тому, щоб пік епідемії коронавірусу в країні не настав. Про це під час брифінгу 31 березня заявив головний санітарний лікар України, перший заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє obozrevatel.
“Ми не хочемо, щоб в Україні настав пік. Ми робимо все можливе, щоб не було пікового навантаження на систему охорони здоров’я. Для цього й введені на випередження карантинні заходи, які дозволяють нам розтягувати в часі кількість випадків коронавірусної хвороби”, – сказав він.
“Тому ми маємо прогнози, але робимо все можливе, щоб цього пікового навантаження не відбулося. І щоб ми, як Японія, пройшли все з одиничними випадками, з якими спокійно буде справлятися система охорони здоров’я”, – додав Ляшко.
Водночас головний санлікар запевнив, що в Україні є необхідна кількість медустанов, підготовлених до прийняття хворих COVID- 19. Йдеться про 240 лікарень.
“Ми маємо певні математичні моделювання та прогнози. Ми знаємо, коли можемо очікувати пікове навантаження на систему охорони здоров’я. Тому, коли говорять про першу хвилю, – це 67 тис. ліжок. Але є лікарні й другої хвилі, які будуть підключені в разі, коли понад 50% ліжкового фонду, який озвучено, буде зайнято хворими з коронавірусом”, – сказав Ляшко.
Він також підтвердив, що туриста з Балі, якого помістили з іншими українцями на обсервацію в готель “Козацький”, привезли в лікарню з високою температурою і зробили тест на COVID-19.
Ляшко додав, що громадяни, які повернулися з-за кордону, повинні дотримуватися режиму самоізоляції чи обсервації, як визначено національним законодавством, проте як це контролюватимуть, в Міністерстві охорони здоров’я поки не уточнюють.
https://youtu.be/v781CW4aRXg
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook