Кліматологи: цьогорічний травень був найтеплішим в історії - Волинь.Правда

Кліматологи: цьогорічний травень був найтеплішим в історії

Показати всі

Кліматологи: цьогорічний травень був найтеплішим в історії

У травні у світі була зафіксована найвища середня температура за весь час спостережень, повідомила Коперниківська служба змін клімату. Про це розповів старший науковий співробітник C3S Фрейя Вамбурґ, – пише “Українська правда”.

Пряма мова Вамбурґ: “По-справжньому великі аномалії почалися ще в січні, і відтоді цей сигнал був досить стійким”.

У всьому світі травень був на 0,63 градуса тепліший за середній травень від 1981 до 2010 року.

Кліматологи вказують, що в російському Сибіру, який містить значну частину вічної мерзлоти Землі, температура травня була на 10 градусів за Цельсієм вища від середньої від 1981 до 2010 року. На окремих частинах річок Об та Єнісей спостерігався рекордно ранній прорив льоду.

В усьому світі середня температура поверхні Землі за 12 місяців (від червня 2019-го до травня 2020 року) була майже на 1,3 градуса вищою від доіндустріального рівня – орієнтиру, яким часто вимірюється ступінь глобального потепління.

Теплова хвиля в деяких районах Сибіру та Аляски спричинить особливу тривогу в регіонах, які минулого року були охоплені величезними лісовими пожежами.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *