Про це йшлося під час 10 сесійного засідання у Волинській обласній раді.
Так,обранець громади Вячеслав Рубльов наголосив на необхідності звернутися до Кабміну та Міністерства охорони здоров`я з вимогою збільшити кількість госпітальних округів на Волині. Нині в області до створення запропоновано 3 таких округи,зокрема з центрами у Луцьку,Ковелі та Нововолинську. Сьогодні ж,на сесії облради постало питання збільшити кількість таких медичних об`єднань аж до 6. Додаткові округи пропонують створити ще у Камінь-Каширську,Володимир-Волинському та Любомлі.
«Ми вважаємо,що цього вкрай недостатньо,адже тут проживають багато чорнобильців,високий рівень онкозахворюваності. На нашу думку,таке створення округів призведе просто до укрупнення мед закладів»,- наголошує Рубльов.
Депутат додає,що незадовільний стан доріг завадить волинянам якісно та своєчасно діставатися до госпітальних центрів. Окрім того,варто звернути увагу й на те,що на території Володимира-Волиннського дислокуються три військові частини,функціонують 3 прикордонні відділення,а за 12 кілометрів від міста знаходиться митний перехід.
Висловити своє обурення на пленарне засідання прибув й нардеп Ігор Гузь. Він наголосив,що реформа запущена і уже в лютому буде прийняте рішення Кабміну. Власне тому волиняни повинні якомога швидше згуртуватися й не дати на столичному рівні прийняти рішення щодо створення лише 3 госпітальних округів на Волині. Народний депутат закликав консолідуватися і усіма можливими силами «вигризти» у Кабміні аж 6 округів для області. Крім того,як приклад Ігор Гузь навів Чернігівську область,де кількість населення фактично така ж як і на Волині. Там,каже Гузь,людям вдалося зоб`єднатися і нині вони відстоюють створення 7 госпітальних округів.
«Реформа запущена і в лютому буде прийняте рішення. Що робиться зараз в Києві…. в Києві йде лобіювання інтересів областей. Чернігівська область,населення якої практично таке як і в нас,1 мільйон,там всі депутати об`єдналися і відстоюють створення 7 округів. Вони йдуть одним фронтом і підключають все,що можуть. Ми повинні консолідовано підключитися і пробити для області 6 округів. Я закликаю зробити все можливе і виходити на Кабмін»,- закликав Гузь.
Підтримала свого колегу й новоспечений нардеп Ірина Констенкевич. За її словами три госпітальні округи для Волині — вкрай мало і таким чином порушується головний принцип реформи — доступність інтенсивної допомоги. Вона також зауважує,що у результаті такого реформування без меддопомоги можуть залишитися майже 80% населення північного Полісся. Окрім того,без кваліфікованої допомоги можуть зостатися й 43 населені пункти Камінь-Каширського району,47 – Любешівського та частина Ратнівського району.
Подібну думку висловили фактично усі із виступаючих депутатів облради. Так Анатолій Вітів зауважив: «Ціль кожної реформи – зробити і покращити доступ надання медичних послуг. В нас все навпаки,все проходииь в іншу сторону. Даний уряд нічого ліпшого не придумав,як втілювати реформу Азарова… Треба збирати представників всіх районів і врахувати інтереси кожної людини».
А от єдиний вихід із ситуації депутат Олександр Зінчук побачив у запозиченні досвіду європейського,зокрема Польщі й закликав засучити рукави,їхати до Польщі і намагатися нашу реформу зробити досконалою.
Насамкінець слово взяв голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Він зазначив,що питання створення госпітальних округів було підняте ще три місяці тому,в області працювала спецкомісія,яка зустрічалася із колективами лікарень і він готовий сприйняти критику депутатів й внести додаткові пропозиції до часу подачі їх у МОЗ. Одночасно,Володимир Гунчик додав,що жодна районна лікарня,в рамках створення госпітальних округів,ліквідована не буде. Інша справа полягає в тому,що є ті райлікарні,котрі мають потужну базу,кваліфіковаих працівників,хороше обладнання і готові до отримання нової спеціалізації а є ті,котрі за увесь час так і не покращили свого становища,а коли піднялося питання реформи,вирішили претендувати на статус.
«Шановні голови районних лікарень,де ви були раніше,чому в одній лікарні є обладння,гуртожитки,кваліфіквані лікарі,а в іншій нічого немає і сьогодні вона претендує на якийсь статус. За останній рік ми вклали в галузь охорони здоров`я величезні гроші,але районні лікарі ткож не повинні сидіти на місці. Ми можемо говорити про реформування,і це питання ще стоїть відкритим,і ні одна райлікарня не втрачає свій статус. В чому перевага центру — він може отримати додаткову спеціалізацію,бо має такі можливості»,- підкреслив Гунчик.
Таким чином,після тривалого обговорення,депутати більшістю голосів підтримали звернення до Міністерства охорони здоров`я та Кабміну.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook