Існує заборона розслідувати злочини, вчинені правоохоронцями? - Волинь.Правда

Існує заборона розслідувати злочини, вчинені правоохоронцями?

Показати всі

Існує заборона розслідувати злочини, вчинені правоохоронцями?

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк  стверджує, що існує  заборона розслідувати злочини правоохоронців у день розстрілів на Майдані.  Про це він сказав в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK.

«Є певні встановлені дані, хто перший почав стріляти 20 лютого 2014 року на Майдані. Але я не можу сказати, що є остаточна чітка картина. Тому що така інформація ще не відображена у повідомленнях про підозру. Також такі матеріалами поки не підлягають оприлюдненню», – сказав Горбатюк.

Законом України «Про недопущення переслідування осіб» від 22 лютого 2014 року сказано, що особи, які повідомлені про підозру в ряді злочинів, в тому числі посягання на життя працівників правоохоронних органів, повинні бути закриті. Це ж стосується факту вчинення вбивства чи вогнепального поранення.

Горбатюк розповів, що  «за матеріалами допитів протестувальників є певна картина розвитку подій. Також є протоколи допитів правоохоронців. Як з одними, так і з іншими було проведено слідчі експерименти. Але покази постійно уточнюються допитами нових осіб чи проведенням нових експертиз, які потребують подальшого встановлення обставин подій 20 лютого 2014 року». А відтак уточнив: «Фактично існує заборона розслідувати злочини, вчинені правоохоронцями стосовно (розстрілів на Майдані, – ред.) законом «Про недопущення переслідування осіб» від 22 лютого 2014 року. У ньому записано, що особи, які повідомлені про підозру в ряді злочинів, в тому числі посягання на життя працівників правоохоронних органів – повинні бути закриті. Це ж стосується  факту вчинення вбивства чи вогнепального поранення. Тому ми розслідуємо злочини, зареєструвавши кримінальні провадження за фактом простого вбивства, передбачено статтею 115 Кримінального кодексу України».

За його словами  Горбатюка,  «вже є певні напрацювання, які дають можливість говорити про причетність тих чи інших осіб до злочину. Але на сьогоднішній день саме ми остаточно проводимо опрацювання, чи можливо когось притягти до відповідальності. Навіть  урахуванням того самого закону від 22 лютого 2014 року», – додав він.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook