Ігор Палиця: «У кожній школі має бути лікар» (ВІДЕО) - Волинь.Правда

Ігор Палиця: «У кожній школі має бути лікар» (ВІДЕО)

Показати всі

Ігор Палиця: «У кожній школі має бути лікар» (ВІДЕО)

Про це йдеться на сайті Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
 
Здоров’я сучасних школярів – тема особлива. Зі слів медиків,до першого класу іде 75 відсотків здорових дітей. Проте вже 11 клас закінчує лише 25 відсотків. Віра Червеняк – медична сестра ЗОШ №17 міста Луцька. Працює тут,відколи 2001 року закінчила медичне училище. Жінка каже: серед учнів побільшало дітей із патологіями зору та постави. Усе,мовляв,через малорухливий спосіб життя й сучасні гаджети,за якими учні проводять вільний час.
 
Робота медичного кабінету починається о 8:00 і триває до 15:42. Така тривалість робочого дня медичної сестри в школі передбачена Міністерством охорони здоров’я. За цей час чимало дітей звертаються по допомогу. Наприклад,четвертокласник Давид не зміг сидіти на уроках через кашель та біль у горлі. Медсестра поміряла хлопчику температуру й запропонувала таблетку мукалтину. Інших ліків проти кашлю у школі нема. До слова,всі препарати забезпечують із батьківських внесків,частково надходять ліки з міської поліклініки. Медичній сестрі доводиться реагувати на прямі звернення дітей або вчителів. Про елементарну профілактику й говорити годі – на це немає ані часу,ані засобів. Та й одній людині важко тримати під контролем понад півтисячі школярів. Віра Миколаївна зауважила,що три роки тому в школі був лікар,який проводив профогляди і робив щеплення. Але відколи кабінети профоглядів з’явилися у поліклініках,вони зникли в школах. Відтак уся паперова робота з медичними картками дітей,огляди,реагування на звернення учнів,звіти про стан здоров’я школярів лягли на плечі однієї людини – медичного працівника.
 

 
«Лікар у школі має бути обов’язково,адже медсестра не тільки веде амбулаторний прийом,а й має великий осяг роботи в школі. Планує щеплення,скеровує на профогляди. А ще має бути невідкладна медична допомога. Якби у школі був лікар,батьки могли б приходити до нього по консультацію»,– ділиться Віра Червеняк.
 
Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» п’ять років поспіль реалізовує програми і проекти,метою яких є профілактика та зміцнення здоров’я. Один із них – оздоровлення та відпочинок школярів у Буковелі. Так,Фонд надає можливість оздоровитися у мальовничих Карпатах переможцям обласних олімпіад,конкурсів-захистів Малої академії наук,обласних етапів (І,ІІ,ІІІ місця),дітям,які виступають у галузі культури й мають перемоги у міжнародних конкурсах,призерам чемпіонатів України та кубків України в індивідуальних олімпійських і неолімпійських видах спорту. За весь час роботи Фонду в Буковелі змогли оздоровитися понад 5000 дітей.
 
Рік тому Ігор Палиця,відвідавши у вересні одну з луцьких шкіл,озвучив таку пропозицію: «Фонд може забезпечити кожну школу лікарем,їхня зарплата буде достатньою. Аби лише медики були зацікавлені в роботі та знали,на що хворіють діти,могли стежити за їхнім здоров’ям. Потрібно запроваджувати нові підходи до оздоровлення дітей в умовах навчальних закладів».
 

 
2015 року від Фонду Ігоря Палиці (тоді ще «Новий Луцьк») надіслали лист-звернення до Луцької міської ради з проханням посприяти впровадженню такої ініціативи в школах міста. Минуло більш як рік,а віз і нині там. Лист від Фонду в міській раді не коментують і допомагати у втіленні ініціативи ніхто не збирається. Не ризикують вплинути на ситуацію і освітяни.
 
«Українці і волиняни повинні бути здорові,а здоров’я – це профілактика захворювань. Таке першочергове завдання Фонду»,– нещодавно зазначив Ігор Палиця під час прямого ефіру телепрограми «Протилежний погляд» на телеканалі «Нова Волинь» і пригадав ситуацію,яка склалася торік. «З ініціативи Фонду «Тільки разом» було запропоновано міській владі обладнати в кожній школі медичний кабінет. Ми написали три листи в управління охорони здоров’я Луцької міської ради,але нам не відповіли»,– зазначив Ігор Палиця.
 

 
За день до шкільної медсестри звертається більше двох десятків дітей з головним,болем у шлунку,кашлем чи температурою. Медсестра,зважаючи на велику завантаженість,не може надати достатньої уваги учням всієї школи. Окрім цього в школі взагалі відсутні профілактичні обстеження. Мовляв,для цього є лікарі у поліклініках. Але не завжди в батьків знайдеться достатньо часу,щоб обстежити дитину. Залишається питання,хто надасть необхідну кваліфіковану допомогу в школі вашій дитині до моменту приїзду швидкої?

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook