Показали, як змінився Луцьк у 2019-му (ФОТО, ВІДЕО) - Волинь.Правда

Показали, як змінився Луцьк у 2019-му (ФОТО, ВІДЕО)

Показати всі

Показали, як змінився Луцьк у 2019-му (ФОТО, ВІДЕО)

За останні кілька років центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки став комфортним місцем для відпочинку лучан та гостей міста. Як змінився парк та місто загалом йдеться на сайті Луцькради.

У парку створені локації для прогулянок, культурно-масових заходів, діють заклади громадського харчування, різноманітні кафе.

Теплої пори року можна взяти човник і пройтися на ньому каналами. Можна зайнятися й спортом. Для цього є майданчики, відповідні споруди, на пляжі — турніки, інші спортивні снаряди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Починаючи з 2017-го, суттєво модернізувати парк допоміг владі соціально-відповідальний бізнес: алеї, ліхтарі, лави та смітники, чисті канали та річка Стир, а ще – спортивний майданчик, центральний пляж, луцька Венеція та чимало інших новинок.

 
 
 

Роботи з благоустрою здійснювались тут й у 2019 році. Минулоріч встановлено новий світловий тунель, ліхтарі на алеї, що простягається від центральної – до Старого ринку, облаштували освітлення, нову доріжку від «шахової дошки» в бік центральної алеї. Відновлено алею вздовж дамби, завершено ремонт сходів, що ведуть від центральної алеї на пляж, та площадку перед ними.

 
 
 
 
 
 
 
 

Постійно здійснюється висадка нових дерев та подальша розчистка від чагарників. У парку активно працював мульчер, який розчищав територію від хащів та самосіву. Сьогодні, якщо йти центральною алеєю в бік пляжу, праворуч уже можна побачити замок Любарта, який раніше не проглядався через зарості. Люди, які давно не були в парку, приємно вражені позитивними змінами.

 
 
 
 
 
 

Наступного року у планах встановити громадську вбиральню – комплекс санвузлів із додатковими послугами: там можна буде помити руки, перепеленати дитину. Замовили проєкт реконструкції дамби — буде покладене гравійно-набивне покриття та встановлене освітлення. А також – реконструювати тротуар вздовж парку по вулиці Глушець і облаштувати орієнтовно 30 паркомісць, упорядкувати місце спуску з проспекту Волі навпроти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, де встановлені каскадні фонтани. На цій території необхідно замінити освітлення, виправити недоліки там, де просіли сходи, похилилися плити і зробити озеленення. У планах також — реалізація проєкту «Алея скульптур Миколи Голованя».

Минулого року у нашому місті з’явилися нові сквери — два на проспекті Волі та один – поруч з магазином WineTime на вул. Градний Узвіз.

Сквер, що розташований на вул. Градний узвіз – гарний приклад співпраці бізнесу та міської влади, адже до його фінансування разом з міською радою долучилися Андрій Разумовський (компанія “Інвестор”) та Роман Околіта  (кафе “Benedict”). У сквері висадили декоративні сливи, платани та клени звичайні, прокладено бруківку, встановлено креативні лавки, освітлення, підсвітку дерев.

 
 
 
 
 

Також облаштований сквер навпроти філармонії, між будинками 31 і 33 на пр. Волі. Викладена бруківка, встановлено освітлення та смітники, встановлені лавки. Висаджено 8 дерев, 300 кущів та засіяно всю територію травою. Озеленення продовжується.

 
 
 
 
 

Тривалий час у дворі між будинками на проспекті Волі, 3, 5, 7 розміщувався квітковий ринок. Це викликало багато незручностей, адже мешканці цих будинків не мали місця, де могли б погуляти зі своїми дітьми чи онуками, поспілкуватися з сусідами. Міська влада підшукала для підприємців, які тут торгували квітами, інше місце для ведення торгівлі. Благоустрій території розпочали восени 2018 року. Сквер став окрасою двору у центрі міста. Тут вкладено нову сучасну бруківку, збільшено кількість паркувальних місць для зручності відвідувачів дитячої поліклініки, встановлено дитячий майданчик, сучасне освітлення та ілюмінація, висаджено нові дерева та кущі, влаштовано гарні клумби. Нині тут чудове місце для відпочинку, прогулянок з дітьми, спілкування з друзями.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *