Як і за скільки хочуть покращити стан Світязю (ФОТО) - Волинь.Правда

Як і за скільки хочуть покращити стан Світязю (ФОТО)

Показати всі

Як і за скільки хочуть покращити стан Світязю (ФОТО)

За даними експертів можна покращити ситуацію Світязю  шляхом реконструювання меліоративних систем. Державний фонд водного господарства готовий виділити під ці потреби кілька мільйонів гривень, однак на проектну діяльність кошти необхідно знайти в обласному бюджеті.  Про це стало відомо під час виїзної наради голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка, що відбулась 4 березня 2020 року у Шацькому районі, – йдеться на сайті Волинської ОДА.

Керівник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук доповів про стан державної та місцевої інженерної інфраструктури Копаївської меліоративної системи та заходи, які необхідно провести з метою покращення стану Шацьких озер.

Він розповів, що вище згадана осушувальна система діє 56 років.

Після інструментального обстеження Копаївської меліоративної мережі виявилось, що відновити потрібно 43 км відкритих каналів та 18 гідротехнічних споруд. Орієнтовна вартість цих робіт – 10,1 мільйона гривень.

«Ми звернулися до Державного агентства водних ресурсів України з обґрунтуванням виділення цих 10-ти мільйонів та отримали позитивний результат. Тож тепер очікуємо ці кошти з Державного фонду розвитку водного господарства. Однак, аби отримати фінансування, нам потрібно чимшвидше виготовити проектно-кошторисну документацію, а це – близько 300 тисяч гривень. Тому ми надіємося, що депутатський корпус Волинської обласної ради на черговому засіданні виділить кошти на ці потреби», – висловив сподівання головний водник Волині.

Голова облдержадміністрації, своєю чергою, зазначив: «Депутати повинні розуміти, що якщо ми вкладаємо 300 тисяч обласних коштів – отримуємо 10 мільйонів з державного бюджету, а це хороша інвестиція у розвиток регіону та збереження Світязю, зокрема».

«Щодо внутрішньогосподарської меліоративної мережі Волині – тут є 163 гідротехнічні споруди і 185 км каналів. Після проведення інвентаризації вирішили, що 90 км мереж і 62 споруди ремонтувати недоцільно, тобто потрібно відремонтувати лише 95 км каналів та 101 гідротехнічну споруду.

На ремонт  цієї інфраструктури потрібно орієнтовно 9,7 мільйонів гривень, а також 300-400 тисяч для виготовлення проектної документації. Ці мережі і споруди перебувають у власності Шацької ОТГ, Пульмівської, Піщанської та Ростинської сільських рад, – зазначив Ростислав Кравчук. – Фінансування цих об’єктів можливе з Державного фонду регіонального розвитку, обласного бюджету та бюджетів сільських рад».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *