Святитель Миколай для православних лучан вже упродовж віків є улюбленим святим, адже він є покровителем міста Луцька.
З часу, коли у 50-х роках ХІІІ століття, саме заступництом святого Миколая, Лучеськ був врятований від захоплення монголо-татарами, містяни повсякчасно відчувають особливе покровительство цього угодника Божого.
Існував у Луцьку, свого часу, і храм святителя Миколая, розташований у Старому місті, але на початку ХVII століття він зазнав руйнації та більше не відновлювався.
А вже у наші часи, у прилуцькому селі Великий Омеляник, фактично – в районі вулиці Володимирської вже сучасного Луцька, була, з благословення, блаженної пам’яті, митрополита Волинського і Луцького УПЦ Ніфонта, заснована парафія святителя Миколая Мирлікійського УПЦ та розпочалося будівництво храму. Будівництво триває успішно, зокрема, майбутня церква вже прикрашена куполом із хрестом. На разі ж богослужіння звершуються у тимчасовому приміщенні.
Свято-Миколаївський храм УПЦ у цій частині міста Луцька, хоч існує віднедавна, але вже стала вагомим православним духовним осередком мікрорайону. Першим настоятелем храму був священик Сергій Новак, другим – священик Миколай Коренга. Найвагоміший вклад в будівництво вніс попередній настоятель голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), а відтепер, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, цей послух несе голова Просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.
Отож, 19 грудня, в день пам’яті святителя Миколая архієпископа Мир Лікійських чудотворця, громада Свято-Миколаївського храму УПЦ села Великий Омеляник відзначила престольне свято своєї святині.
Божественну Літургію, з благословення архієпископа Волинського і Луцького УПЦ Нафанаїла, очолив благочинний Рожищенського районного благочиння Волинської єпархії УПЦ протоієрей Петро Іваничко. Йому співслужили настоятель парафії протоієрей Валентин Марчук, клірик храму ієромонах Ілля (Вишневський) та сонм священнослужителів Волинської єпархії УПЦ.
Окрасою богослужіння став спів місцевого парафіяльного хору під керівництвом Олени Марчук та хору вірян із вадами зору під керівництвом Тетяни Мазурак.
Зі словом проповіді до вірян звернувся настоятель Свято-Успенського храму УПЦ села Воротнів Луцького району протоієрей Михаїл Росоловський, який розповів про життя та подвиги святителя Миколая.
Цього дня багато парафіян храму та тих православних, які прибули розділити зі Свято-Миколаївською громадою радість престольного свята причастилися святих Христових Таїн.
Після Літургії відбувся і святковий Хресний хід, який очолив настоятель Свято-Благовіщенського храму УПЦ міста Луцька протоієрей Володимир Літвенчук, який долучився до відзначення престольного празника.
Свято продовжили наймолодші парафіяни – вихованці місцевої недільної школи. Діти продекламували кілька віршиків про святителя Миколая, при чому це доволі майстерно робили навіть зовсім маленькі.
Настоятеля парафії протоієрея Валентина Марчука та місцеву громаду із престольним святом привітав настоятель Свято-Благовіщенського храму Луцька протоієрей Володимир Літвенчук.
“Коли ми святкуємо пам’ять святителя Миколая Чудотворця, то ми радіємо як діти. А це, дорогі брати і сестри, нам треба робити як найчастіше. І ми дійсно пережили тут величезну духовну радість, і я щиро вітаю отця-настоятеля, отця Іллю і всіх вас з вашими престольним святом – “другою Пасхою” вашого храму”, – сказав отець Володимир.
До слова, саме в день пам’яті святителя Миколая 1999 року протоієрей Володимир Літвенчук був рукоположений у сан священника. Отож, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Валентин Марчук від імені усіх присутніх привітав співбрата-пастиря із 20-річчям священницької хіротонії.
“Ваш тимчасовий храм хоч і маленький, але затишний і благодатний. Отож, я щиро дякую за запрошення розділити сьогодні зі Свято-Миколаївською громадою радість престольного свята. “В пам’ять вічную буде праведник”, – сказав премудрий Соломон, і ці слова як ніщо інше стосуються саме святителя Миколая, якого любить і шанує увесь християнський світ, і торжество на честь якого ми нині відзначаємо”, – додав благочинний Рожищенського районного благочиння протоієрей Петро Іваничко.
Цього дня усі присутні на богослужіння ділахи отримали “від святого Миколая” солодкі подарунки, який їм роздав протоієрей Володимир Літвенук.
Також парафіяни та гості мали можливість посмакувати і смачним кулішем.
Варто зауважити, що в день престольного свята Свято-Миколаївського храму УПЦ села Великий Омеляник відбулася й благодійна акція – збір коштів для потреб онкохворих дітей, які будуть передані онкогематологічному відділенню Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook