Готували на експорт: в Україні конфіскували партію горілки з Чорнобиля (ФОТО, ВІДЕО) - Волинь.Правда

Готували на експорт: в Україні конфіскували партію горілки з Чорнобиля (ФОТО, ВІДЕО)

Показати всі

Готували на експорт: в Україні конфіскували партію горілки з Чорнобиля (ФОТО, ВІДЕО)

Українські правоохоронці конфіскували партію горілки “Атомік”, яку виготовили з продуктів, вирощених у Чорнобильській зоні. Про це пише BBC

Виробник – “Чорнобильська спиртова компанія” – повідомив, що 19 березня вилучили півтори тисячі пляшок “Атомік”. Їх доставили до прокуратури Києва.

Правоохоронці забрали партію з вантажівки на спиртозаводі у Карпатах.

Напій, зазначають його виробники, є першим споживчим продуктом із Чорнобиля після катастрофи на ЧАЕС 1986 року.

Наразі вони очікують результатів розслідування, але заявляють, що точна причина конфіскації – невідома, партію збиралися відправити до Великої Британії.

Чорнобильський самогон Атомік

“Схоже, нас звинувачують у використанні підроблених акцизних марок”, – пояснює професор Джим Сміт. Після багаторічного вивчення Зони відчуження, вчений разом з українськими колегами заснував компанію “Чорнобильський спирт”.

“Але це не має сенсу, тому що пляшки призначені для британського ринку і маркуються акцизними марками Великої Британії”.

Підприємством, яке виробляє “Атомік”, керують вчені. Вони працюють у Чорнобильській зоні, на якій після аварії 1986 року сільське господарство заборонене.

Дослідники вирощують експериментальні культури, намагаючись з’ясувати, чи можна з чорнобильських продуктів виготовити безпечні для споживання товари.

Коли ми скуштували перший “Атомік” у 2019 році, пояснює професор Сміт, він виявився “не більш радіоактивним, ніж будь-яка інша горілка”.

Команда британських і українських вирощує сільськогосподарські культури в Зоні відчуження, щоби з’ясувати, чи безпечні вони для споживання

Тепер вони розробили новий рецепт горілки з яблук, які збирають біля СМТ Народичі поруч із Зоною відчуження. Сільське господарство в цьому районі все ще дуже обмежене.

Компанія планує пустити частину прибутку на допомогу українцям, зокрема мешканцям Народичів, які постраждали від впливу ядерної катастрофи.

BBC News звернулася за роз’ясненням до прокуратури Києва, але на момент написання статті відповіді не отримала.

Народичі – селище міського типу біля Зони відчуження

Доктор Геннадій Лаптєв, один із співвласників компанії та чорнобильський “ліквідатор”, який працював там у перші тижні після аварії, зазначив: “Ми сподіваємось, що питання буде вирішене і ми зможемо продовжувати роботу, намагаючись допомогти людям, які постраждали від аварії на ЧАЕС”.

 

Геннадій Лаптєв (праворуч) – ліквідатор і співзасновником компанії “Чорнобильський спирт”

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *