Головне розчарування 2016 року - Волинь.Правда
Показати всі

Головне розчарування 2016 року

Попередньо Михайло Дубинянський згадує,який святковий настрій панував у нас в грудні 2015-го. Тоді ні рядові користувачі соцмереж,ні українські офіційні особи не приховували захоплення: «ЄС! Україна отримала рішення Єврокомісії про безвізовій режим! Це рішення не про візи у паспортах. Це – цивілізаційній злам. Відтепер падає стіна,що 350 років відділяла нас від Європи».
 
Аналітик резюмує: «Здавалося,2016 й повинен стати роком переміг єврооптимізму,але вийшло по-іншому. І затримка з безвізовим режимом – лише верхівка айсберга,один із симптомів прогресуючої хвороби». Відтак він пояснює,що «2016 рік став роком Brexit’у,голландського референдуму і зіткнень з традиційно дружньою Польщею». При цьому він звертає увагу і на зміну у ставленні частини українців до ЄС. «У 2016-му на Європу почали дивитися з неприхованим роздратуванням і підозрою,а вивезення українського лісу в ЄС став виглядати мало не національним зрадою,- констатує Дубинянський. – У 2016-му Європа втратила колишній сакральний ореол,і про занепад Євросоюзу почали міркувати не тільки маргінали,а й цілком респектабельні експерти».
 
На його думку,«якщо так піде і далі,то 2017-й може стати роком прощання з європейською мрією. На жаль,час грає на вітчизняних євроскептиків.
 
Після низки розчарувань наші європейські партнери були позбавлені права на помилку,і тепер будь-який позитив з Брюсселя буде сприйматися стриманіше,ніж рік чи два тому; а будь-який негатив – набагато гостріше. Євросоюз опинився в становищі,коли поліпшити його імідж практично нереально,утримати на колишньому рівні – нелегко,зате підірвати – простіше простого».
 
На думку експерта,навіть якщо в 2017 році нинішнім європейським елітам вдасться зберегти вплив і владу,якщо у них вийде загальмувати деструктивні процеси всередині ЄС,особливого тріумфу в нашому суспільстві не буде.
 
«Але зате тріумф якогось Франсуа Фійона або Марін Ле Пен призведе до сплеску українського євроскептицизму,- наголошує він. – Будь-яка перемога «друзів Кремля» стане найсильнішим ударом по іміджу Євросоюзу,а її негативні наслідки будуть неминуче перебільшувати».
 
Дубинянський прогнозує,зважаючи на вітчизняні тенденції: «Цілком ймовірно,що вже через рік паплюження Європи стане в Україні мейнстрімом,а голос євроінтеграторів буде заглушений презирливим улюлюканням. І результати подібної ментальної революції можуть виявитися для нас катастрофічними».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook