Експерти: «Нічого не зміниться» - Волинь.Правда
Показати всі

Експерти: «Нічого не зміниться»

Після ухвали ВРУ  6 жовтня законопроекту  «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (№ 7163) Росія визнається агресором, а прийняттям цього закону парламент дає згоду на використання президентом збройних сил в будь-який момент часу і в будь-якому регіоні України.  З цього приводу висловилися в «Політеці» політичні експерти.

Нагадаємо, що в документі окремі райони Донецької і Луганської областей оголошуються окупованою територією, на якій діють окупаційні органи влади РФ. Україна, відповідно, не нестиме жодної відповідальності за те, що там відбувається. Попри те, що Росія визнається на законодавчому рівні агресором, все-таки наголошується на важливості дотримання Мінських угод (це  є доволі суперечливим, адже гарантом цих домовленостей, власне, і виступає Москва).

Замість АТО здійснюватиметься «забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсіч російській збройної агресії в Донецькій і Луганській областях», а керуватиме всіма силами (зокрема, переміщенням людей та товарів) в зоні оборони Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Микола Сунгуровський, директор військових програм Центруекономічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова, констатує,  що , оскільки «РФ визнають агресором, – плюс. Усі давно це розуміють, але бояться вголос сказати. Москва ж цим користується. На цьому базується її право вето в Радбезі ООН. До тих пір, поки вона не є стороною конфлікту, вона має право накласти вето на будь-які резолюції, які ухвалюються щодо українського питання. Поки Україна саме не визнає її агресором, ні в кого не буде підстав це зробити самим».

А політичний експерт Тарас Загородній нагадує: «В Мінських угодах немає жодного слова про агресора. Фактично, відбувається легалізація домовленостей, виконання яких нам невигідне. Особливо, що стосується амністії, поки не буде переданий кордон під наш контроль. А в Мінських домовленостях питання кордону – останнє.  Такі ігри погано закінчуються: проти нас можуть застосувати санкції за невиконання Мінських домовленостей».

Загалом, резюмують аналітики  «Політеки», «закон нічого кардинально не вирішує. Поки на Донбасі немає миротворців ООН, доти кардинально в регіоні нічого не зміниться».

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook