Лікар з загальної гігієни токсикологічної лабораторії В.О.Футрук роз’яснював, чи безпечні вироби з полімерних матеріалів.
Про це інфомує Волинський обласний лабораторний центр.
Взаємодія людини з навколишнім середовищем у сучасних умовах набуває особливо важливого значення. Комплексний вплив на організм людини хімічного фактору при різних шляхах надходження токсичних речовин, комбінована дія складних сумішей, а також поєднання хімічного та фізичного факторів , відображаються на стані здоров’я працюючих і всього населення. Хімічний фактор сьогодні є постійно присутнім у навколишньому середовищі, в умовах виробництва та проживання людини.
Перші докази того, що вироби з пластмас можуть послужити причиною різноманітних захворювань, з’явилися близько 60 років тому.
У зв’язку з широким використанням у господарстві та побуті різних хімічних засобів і полімерних матеріалів, співвідношення темпів змін у навколишньому середовищі та адаптивними можливостями людського організму стає не на користь останнього.
Полімери по своїх властивостях належать до отруйних речовин і можуть спровокувати у людини досить великий список захворювань як центральної нервової системи, так і окремих органів. У певних випадках можливі ускладнення, які викликають інвалідність або навіть летальні випадки.
Поліетилен, полістирол, полівінілхлорид, поліетилентерефталат — це основні види з’єднань, використовуваних у виробництві виробів з полімерів.
Хімічні сполуки, які виділяються в процесі реакцій полімерів:
-стирол – найбільш сильно розповсюджений, оскільки є основною сировиною у виготовленні пластикового посуду. Перебуваючи в газовому стані викликає подразнення слизових оболонок, яке може провокувати гострі тимчасові або хронічні запальні процеси в ротовій порожнині.
-формальдегід – канцерогенна речовина, що при регулярному потраплянні в організм людини викликає побічні ефекти у вигляді погіршення або втрати зору, викликає дисфункцію печінки і її цироз.
-діоксин – стійка отруйна речовина, що за своєю хімічною формулою неймовірно швидко проникає до рецепторів живих організмів, придушує або змінює їхню функціональну активність. Діоксин придушує здатність організму до імунітету та приводить до порушення процесів поділу клітин, провокує розвиток онкологічних захворювань, знижує рівень репродуктивної функції та призводить до безплідності.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook