В Україні зараз активна фаза захворювань на коронавірусну інфекцію. Майже кожен день країна встановлює антирекорди. Але влада може скоротити поширення коронавірусу, вважають епідеміолог Олексій Галімський і глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко. Про це вони розповіли “Апострофу”.
За словами Кравченка, діти грають важливу роль в епідемічному процесі інфекційних хвороб. “А новий штам коронавіруса, який циркулює в Україні – британський. Він вражає, в тому числі, і дітей. Діти перебувають в ізольованих колективах, а це може впливати на інтенсивність поширення хвороби”, – каже він.
Галімський зазначає, що молодша школа, це ж маленькі діти і їх потрібно довести або привезти в школу, а це додаткова соціальна активність для мам, тат, бабусь.
Але маленьких дітей справді не залишиш вдома самих, а роботу для батьків ніхто не відміняв. Соломоновим рішенням, на думку Олексія Галімського, був би перегляд принципів державної підтримки українців на карантині.
“Набагато ефективніше, ніж закривати промтоварних ФОПів, було б закрити школи і дитячі сади. Якщо 8 тисяч гривень як компенсація за локдаун ФОПу ніяк не перекриває його заробіток, то 8 тисяч гривень можна було б дати мамі, яка посидить з дитиною і позаймається з ним , щоб вона не ходила в школу або знайде бабусю сусідку за 5 тисяч гривень посидіти з дитиною”, – пояснив Галімський.
Але поки влада не переглянула свої підходи, і школярі молодших класів продовжують відвідувати школу, епідеміологи прогнозують в короткостроковій перспективі ще більший підйом захворюваності.
“Зараз спостерігається підйом, і це на тлі того, що ми припинили всі навчання – були канікули. В інтервалі 7-14 днів від моменту початку навчання дітей в школах варто чекати наступний епідеміологічний підйом”, – резюмував Галімський.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook