Професор університету Джорджа Мейсона Марк Кац наголошує,що «у Путіна попереду може бути 3 одночасні конфлікти: в Україні,на Північному Кавказі та у Центральній Азії». На його думку,вся політика Росії покликана зривати і реформи,і демократичні перетворення. Знайти друзів з таким підходом не просто,але слабких Росія взагалі не питає.
У цьому контексті Віце-президент аналітичного центру «Атлантична Рада» Деймон Вілсон зазначає,що РФ «шукає слабинки,використовуючи для цього розвідку,фінансовані з Москви організації та православну церкву».
Обидва аналітики вважають,що «розпіарена Кремлем група БРІКС- у складі Бразилії,Китаю,Росії,Індії та Південної Африки – теж не противага США та Європі. Професор Кац наголошує,що «Китай та Індія не люблять одне одного. Індія вважала,що Москва може вріноважувати Китай,але тепер Пекін і Росія друзі – тож Індії від Москви більше нема користі! Всі ці розмови про БРІКС – просто показуха». На його переконання,«Росія випробовує,як далеко їй дозволять зайти. Коли отримує відсіч – починає думати про альтернативи. Згадаємо Крим: зелені чоловічки спочатку обережно випробовували реакцію України та Заходу. Її не було,тому послідувала анексія». При цьому професор зазначає,що хижацька,підступна поведінка Росії налаштовує проти неї усіх. А відтак дослідник констатує,що «Путін так чванькувато думає,що він може Україну розчленувати,а з Росією такого не станеться. А я думаю ,це не так. Росію може чекати відхід Північного Кавказу,Татарстану. І різниця з Україною буде у тому,що на допомогу Росії ніхто не прийде».
Марк Кац також резюмує: «Росія шукає поваги,але вважає повагу синонімом страху. Якщо вони хочуть відватили сусідів від НАТО,їм варто би бути лагідними до них. Але росіянам таке і на думку не спаде. Вони ведуть себе як бандити,бо не вміють по іншому. Вони досі не зрозуміли,що більше не є наддержавою,тому і ведуть себе так,викликаючи у когось страх,а у когось – сміх. Росіяни просто не знають,що для них самих краще».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook