Колишні працівники Ковельської вузлової лікарні просять у депутатів обласної ради просять виділити понад мільйон 700 тисяч гривень на фінансування лікарні. Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, – повідомляє «Волинська правда».
Нагадаємо, що рішенням однієї із сесій обласної ради заклад «Вузлова лікарня станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця» реорганізували шляхом перетворення в юридичну особу – комунальний заклад «Ковельська поліклініка» Волинської обласної ради». До того ж, на базі колишньої вузлової лікарні, окрім поліклініки, утворили ще й хоспіс.
Під час комісії розглянули клопотання виконувача обов’язків головного лікаря КЗ «Ковельська поліклініка» Волинської обласної ради Адама Маковецького. Він розповів, що у зв’язку з реєстрацією комунального закладу «Ковельська поліклініка», яку здійснили 5 травня. Наступним етапом, на його переконання, мало б бути затвердження штатного розпису і кошторису. За словами Маковецького, штат налічуватиме 52 особи і 6, 75 ставок на госпрозрахунку. Тому просять виділити трохи більше мільйона 700 тисяч гривень на фінансування поліклініки. Кажуть, цих грошей має вистачити до кінця поточного року.
Аби довести свою позицію, на засідання приїхали 24 колишні працівники, які наразі знаходяться на біржі. Вони просять затвердити штатний розпис та виділити фінансування на поліклініку. Люди кажуть, що хоспіс, на відміну від поліклініки, отримує фінансування.
Натомість, начальник департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації Ігор Никитюк запевнив, що наразі немає законного механізму фінансування новоствореної поліклініки оскільки вона не виконує функції медичного закладу обласного значення.
Представник ініціативної групи, яка приїхала з Ковеля, з цього приводу висловився: «Ми виграли тендер на обслуговування залізничників. На червень вже має бути поїзд сполученням Ковель-Хелм, а залізничники налаштовані перекрити йому дорогу. Знов засвітимося на всю Україну. Бо люди не хочуть їздити до Львова, залізничники хочуть проходити комісію тут. Якщо нас до кінця місяця не запустять, їм знов треба буде їхати в Львів».
Депутати ж зауважили, що варто було ковельчанам значно раніше передати заклад у комунальну власність. Тоді таких проблем, на їхнє переконання, вдалося б уникнути. А Ігор Никитюк зауважив, що департамент фінансів не відмовляється фінансувати поліклініку, якщо цей процес відповідатиме статті 90 Бюджетного кодексу України.
Зрештою ж, депутати вирішили рекомендувати бюджетній комісії Волиньради передбачити у змінах до бюджету виділення Ковелю цільової медичної субвенції у розмірі приблизно 1,7 мільйона гривень. Опісля ж вже ковельські депутати зможуть спрямувати її на фінансування поліклініки.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Кіндера на них нема всіх