Екостежки по-волинськи: лісові оази пройшли інспекцію луцьких журнаЛІСтів(ФОТО) - Волинь.Правда

Екостежки по-волинськи: лісові оази пройшли інспекцію луцьких журнаЛІСтів(ФОТО)

Показати всі

Екостежки по-волинськи: лісові оази пройшли інспекцію луцьких журнаЛІСтів(ФОТО)

Волинські лісівники – відомі новатори й господарники. Завдяки їх праці у ліс приходять не лише за його плодами, а й відпочивати і подивитися на зелені оази. Однією із цікавих опцій «зеленого» туризму є облаштування екологічних стежок. Саме облагороджені доріжки волинських лісів проінспектували журналісти з обласного центру 8 червня.

Виманити журналістів вкінці робочого тижня та ще й після професійного свята – штука нелегка. (6 червня святкують День журналіста, – автор)  Тим більше, що серед журналістів є такі знавці лісу як Сергій Цюриць та Микола Якименко, які орієнтуються у лісовій галузі нарівні із її професійними працівниками та побували у багатьох «зелених» куточках Волині.  Однак волинські медійники звикли відкликатися на поклик місцевих лісівників, адже їх прес-тури – завжди цікаві та непередбачувані. Як виявилось згодом, ті,  хто погодився поїхати у прес-тур, аби оглянути екологічні стежки – не прогадали.

Не встигла лісова братія вирушити в дорогу як автобус зупинився на території Воротнівського ботанічного заказника. Тутешній Молодіжний центр аксакали мандрівок із лісівниками відвідували не вперше, однак були і такі медійники, що лише зараз познайомилися із «волинською Швейцарією». Товариство оглянуло локації центру та поспілкувалось із працівниками.

Координатор ЛМЦ Валентина Юхимчук розповіла, що до Воротнева приїжджає чимало відвідувачів не лише взимку, коли тут діє резиденція Санта Клауса. Для прикладу, сюди приїжджають не тільки діти, щоб займатися у «класах» лісової школи, а й молодята, студенти університету третього віку та просто активні волиняни на велосипедах.

Жінка розповіла, що у межах заказника багато «червонокнижних» рослин, зокрема і столітні дуби. Окрасою місцини, за словами Валентини Юхимчук, є каскад з п’яти ставків, де господарює сімейство качок.

Згодом журналісти поспілкувалися з місцевим бджолярем Іваном Онищуком. «Кожна бджола має свою сім’ю, кожна має свою маму. Для того, щоб назбирати кілограм меду бджілці треба облетіти 2 мільйони квіток. Робочі бджоли живуть до 45-ти днів. Зараз у них висока активність, бо вже закінчується їжа, стає посушливо. Вони шукають собі корм і тому агресивні», – повідав бджоляр.

Після розмови з пасічником журналістам влаштували «фрі-тайм», тож медійники вмостилися на велосипеди та випробовували тутешні стежини на «залізних конях». До слова, саме у Воротневі місцеві лісівники облаштовують екостежку, яка стане вже дев’ятою в області.

Всього за декілька кілометрів від Воротнева є ще 2 екостежки, протяжністю 1.5 та 6 кілометрів. Ці стежки відносяться до Волинського лісового насіннєво-селекційного центру.  Директор центру Олег Малиш розповів, що основна мета облаштування таких локацій – підтримка здоров’я людей та ознайомлення з тутешню екосистемою.

«На території нашої стежки є п’ять основних зупинок. Там ми побудували пісочницю, гойдалки, мангали, лавочки. На території цієї стежки можна побачити основні види лісових культур, притаманних для цього лісу», – розповів лісник.

Згодом журналісти оглянули одну з найновіших та найсучасніших екостежок, яка знаходиться неподалік траси Луцьк-Рівне – в Мощаницькому лісництві ДП «Цуманське ЛГ».   Аби зіваки не заблудилися, тут облаштували карту-схему стежини, яка простягається на 1.5 кілометри.

Тут можна побачити насадження різноманітних лісових культур, відпочити у бесідці та прокататися на велосипеді.

«Наша область буде в екологічних стежках, коли ми будемо до цього готові. Вони не сьогодні з’явилися, перші стежки почали робити ще у 80-х роках. Зараз дуже актуально розвивати екологію, бо багато людей забули, що таке екологічна стежка. Ми за три роки відновили те. Що було і добавили так, як ми це бачимо, з новим поглядом, новим баченням. Наразі в області є вісім екологічних стежок», – розповів начальник ВОУЛГМ Олександр Кватирко.

Очільник волинських лісівників зізнався, що перед його підлеглими стоїть завдання облаштувати лісові екологічні стежки в кожному державному підприємстві. «Щоб люди могли гуляти по лісі і просто насолоджуватися природою», – коротко резюмував лісівник, зауваживши, що протягом 2016-2017 років на рекреацію в області було виділено близько 5 мільйонів гривень.

Волинські лісівники мають амбітні плани продовжувати облаштування екостежок в області. В тому, що в них це вийде на славу – немає жодних сумнівів.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook