Генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Віктор Чорнуха звертається до обранців волинської громади, аби із запланованих витрат обласного бюджету виділили кошти на відшкодування його підприємству 600 тисяч грн.
Саме таку суму заборгувало Управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації за недобудовану котельню у селищі Прилісне Маневицького району.
З відповідним проханням директор будівельного товариства прийшов сьогодні, 5 вересня, на засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Як повідомив забудовник, така заборгованість виникла за котельню на тверде паливо, яка у 2007 – 2008 роках будувалася у селищі Прилісне Маневицького району.
Цей об`єкт фінансувався з державного Фонду регіонального розвитку, а замовником було Управління капітального будівництва ВОДА. Потреба у такій потужній котельні виникла тоді, коли селищем пішли чутки, що Торфобрикетний завод «Сойне» може стати приватним і тоді власник може встановити зовсім інші (завищені) тарифи за опалення. А котельня на 3 потужні котли, 21 насос і з теплотрасою мала б бути комунальною власністю і альтернативним джерелом опалення.
На той час ПАТом «Луцьксантехмонтаж № 536» за виділені 6,5 млн грн вдалося побудувати цей об`єкт на 80%, щоб завершити його не вистачило 3 млн 600 тисяч грн. Але будівництво і устаткування котельні збережене, – запевняє забудовник.
«Почалася криза і фінансування припинилось, – каже Віктор Чорнуха. – З того часу ми «зберігаємо» цю котельню, але і на це потрібні кошти: заробітна плата охоронцям і оплата електроенергії. За ці роки на це ми витратили приблизно 600 тисяч грн, які і хочемо, аби нам компенсували, в іншому випадку будемо звертатися до суду».
Щоб вирішити це питання, потрібно визначитися, що далі робити з цією котельнею, – пропонували члени постійної комісії.
« Я зберіг котельню, за неї відповідаю, але подальшу її долю має вирішити громада. Але відшкодуйте нам кошти», – звертається до депутатів Чорнуха.
Депутат облради, член бюджетної комісії Людмила Кирда, яка родом з цього селища каже, що вперше чує про цю котельню: «Зараз невідома доля заводу, тому у людей були такі побоювання».
У відповідь на це депутат облради Василь Столяр розповів, що є така інформація, ніби завод піде на приватизацію.
Представник Управління капітального будівництва Наумченко запевнив, що зараз готуються документи на передачу котельні на баланс Прилісненської громади, яка, ніби то, має намір її добудувати. Бо Управління таких коштів не має. На це їм потрібно буде витратити 7-8 млн грн.
В результаті обговорення, члени комісії вирішили створити спеціальну робочу групу з вирішення цього питання і можливе повернення боргу забудовнику.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook