В Адміністрації Президента розглядають декілька варіантів розвитку політичної ситуації в Україні: переформатування коаліції та структур влади, заморожування ситуації до 2019 року або ж дострокові парламентські вибори восени 2017-го. На цьому наголошує політолог Анатолій Октисюк. Посилаючись на «Апостроф», повідомляє «Волинська правда».
Зважаючи на складну внутрішньополітичну конкуренцію та геополітичну кон’юнктуру, ймовірність реалізації кожного із цих сценаріїв є досить високою. Передовсім – сценарію №1 – підсилення коаліції та переформатування структур влади. Октисюк зазначає: «Частина оточення Президента вважає, що перерозподіл посад в центральних органах влади допоможе знизити політичну напругу та послабити популістів шляхом перезавантаження коаліції. Разом з тим, переформатування необхідне у зв’язку із ослабленням впливу ряду олігархів, у першу чергу Ігоря Коломойського. Окрім політичної стабілізації, прихильники переформатування очікують на економічну стабілізацію ситуації, яка допоможе впевненіше почуватися владі і краще підготуватися до виборчих кампаній у 2019 році».
Напрацьовується, за версією політолога, і сценарій № 2 ( заморожування ситуації до 2019 року). «Інша частина найближчого бізнес-оточення переконує Президента, що він повністю контролює політичну та економічну ситуацію в країні, і його президентству нічого не загрожує. Парламент хоча і слабкий, але голосує за важливі рішення, уряд контролюється Адміністрацією Президента, а внутрішньополітична опозиція роздроблена і різношерста», – пояснює він. А відтак уточнює, що «також на 2019 рік відсутній виражений опонент, який може становити загрозу Порошенку (Арсеній Яценюк і Андрій Садовий суттєво обмежені в доступі до ресурсів). Бізнесова група інтересів в АПУ переконує Порошенка, що всі вакантні посади необхідно заповнити своїми людьми за квотою БПП, і внутрішнього запасу міцності вистачить, щоб виграти вибори в 2019 році».
Сценарій № 3 (дострокові вибори восени 2017 року) зумовлений тим, що, на думку Октисюка, «однією із головних проблем для Банкової є сильні позиції партнера за коаліцією – «Народного фронту», який також контролює значну частину важливих посад. Зокрема, на Банковій думають над тим, як максимально усунути «НФ» від політичних процесів, аби, разом з тим, не опинитися на порозі дострокових виборів. У цьому контексті варто також відзначити вже третю справу проти екс-нардепа Миколи Мартиненка, за допомогою якої Адміністрація Президента спільно з грузинською групою (Гізо Углава – Міхеіл Саакашвілі) в НАБУ намагалися послабити політичні позиції «Народного фронту», усунути Мартиненка з енергетичного ринку та завести замість нього структури близького до Глави держави нардепа Ігоря Кононенка та бізнесмена Костянтина Григоришина».
При цьому, наголошує аналітик, «частина команди Порошенка вважає, що дострокові парламентські вибори дадуть шанс перезавантажити систему при мінімальних втратах, оскільки ухвалено рішення щодо безвізового режиму з ЄС, МВФ надає транш, спостерігається поступове покращення макроекономічної ситуації. Крім того, в політичному плані є багато гучних антикорупційних справ, на яких крім Саакашвілі-Лещенка роблять собі піар і представники команди Порошенка».Проте, резюмує експерт, « сценарій дострокових виборів на осінь 2017 року все-таки видається малоймовірним. Петро Порошенко не бажає вступати в зону політичної турбулентності, а «Народний фронт» готовий до максимальних поступок, аби лише зберегти існуючу конфігурацію».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook