В добірку найцікавіших таємничих місць, від відвідувань яких захоплює дух, потрапили два волинські об`єкти: луцькі підземелля і Зимненський Святогірський Успенський монастир, – список найтаємничіших місць підготувала команда Zruchno.Travel.
Місто підземель Луцьк
Популярною серед любителів підземних прогулянок є стародавня столиця Волині Луцьк. Одне з найбільш таємничих місць у місті – Петропавлівський костел. Цей храм був складовою частиною оборонної системи Луцька, під його значними стінами ховаються цілих три підземні поверхи. Свого часу вони давали можливість безпечно пережити будь-яку атаку. Багато років тут ведуться розкопки, під час яких були знайдені людські кістки і черепи, меблі та різні предмети побуту. Вік підземель – близько 400 років, у різні часи вони використовувалися як склад, в’язниця, бомбосховище, овочева база і навіть як Музей атеїзму. Частина підземель доступна для огляду, але потрапити туди можна тільки в супроводі екскурсовода.
Зовсім поруч із костелом знаходиться ще одне місце, підземні тунелі якого залучають до Луцька чимало туристів. Знаменитий замок Любарта був побудований у далекому XIV столітті, сьогодні в його стінах розташовуються декілька музеїв та експозицій. Під час екскурсії туристів також проводять у розкопки церкви Іоанна Богослова – багаторівневі таємничі підземелля, з якими пов’язано багато міських легенд.
Зимненський Святогірський Успенський монастир.
Тут можна знайти печери, схожі з підземними лабіринтами Києво-Печерської Лаври, – Зимненський Святогорський монастир на Волині. Він є одним із найдавніших монастирів України. За свою довгу історію обитель не раз руйнувалася і відновлювалася. У кінці XIX століття монастир став жіночим, за радянських часів його закрили, відновлювати почали тільки в 1991 році. Монастирський комплекс складається з красивого Успенського собору, ділянок оборонних стін, трапезної із церквою і господарських будівель. Поруч розташована невелика Троїцька церква, поблизу якої знаходиться вхід у стародавні печери. Комплекс печер складається з трьох вулиць-коридорів і підземного храму, загальна протяжність печер сягає понад 70 метрів. Храм, розташований у кінці, знаходиться на глибині близько шести метрів, у зведенні церкви є вентиляційний отвір у вигляді купола, який виходить на внутрішній монастирський двір. Вхід у печери Зимненської обителі відкритий для відвідування паломниками і екскурсантами.
Де: Волинська область, Володимир-Волинський район, село Зимне
Також до ТОПу найцікавіших місць потрапили: одеські катакомби, вінницькі катакомби, Василіанський монастир в Умані, Києво-Печерська Лавра, Свято-Троїцький монастир “Китаєва пустинь”, монастир Різдва Богородиці у Церковщині, Свято-Успенська Святогірська Лавра, Антонієві печери в Чернігові, Національний університет “Острозька академія”, підземелля Тернопільського замку, підземний Дніпро, музейний комплекс “Скеля”, підземелля Львова.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook