Для підтримки економіки України за ініціативи Литовської Республіки, за участю колишнього прем’єр-міністра Литви Андреаса Кубілюса та українського віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва розробили «Новий європейський інвестиційний план для України та інших країн-членів програми Східного партнерства» або ж, так званий «План Маршалла». Його мають розглядати у листопаді цього року на саміті Східного партнерства у Брюсселі.Чи потрібен нам такий «план Маршалла» і що він означає для України, висловився голова Комітету економістів України Андрія Новака. Про це інформує видання «Вголос».
Андрій Новак наголошує, що «український «план Маршала» називають «планом Кубілюса-Кубіва». Його реалізація, вочевидь, має певну перспективу, оскільки про нього уже заговорили у ЄС. Але варто наголосити, що якщо проводити аналогію із «планом Маршалла», який розробили США для країн Західної Європи після Другої світової війни, то цей план передбачав зовнішнє фінансове управління. Тобто США надавали кредити та інвестиції країнам Європи, але за ці ж кредитні кошти США самі у себе закуповували продукти харчування та обладнання і відправляли їх у європейські держави. Тобто фактично країни Європи цими грошима не розпоряджались. А Штатам це було вигідно, бо, надаючи кредити європейським країнам, вони мали стабільні ринки збуту. Що ж стосується України, то сьогодні важко уявити, щоб наші олігархи дозволили зовнішнє фінансове управління. Тоді ж нічого буде вкрасти».
А відтак він пояснює, чи п’ять мільярдів достатньо, щоб підняти економіку України. «У законі про «Держбюджет України на 2017 рік» видатки нашого бюджету передбачались у розмірі понад 75 мільярдів гривень, тобто понад 20 мільярдів доларів. 5 мільярдів доларів чи євро на рік – це не є настільки великою сумою, яка б могла вмить підняти нашу економіку і кардинально змінити фактичну ситуацію», – переконаний Андрій Новак.
На думку аналітика, «тут є два сценарії: при реалізації даного плану можна було б розраховувати ще й на інвестиції з інших джерел, тобто це б дало позитивний сигнал для іноземних інвесторів. Або ж інший – нічого не зміниться, лише зросте державний борг України, а він у нас і так перевищує 75 мільярдів доларів. Тобто кожен українець винен кредиторам України понад 46 тисяч гривень».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook