Для чого запроваджено воєнний стан саме зараз, а не 2014 року? З цього приводу розмірковують у «Українській правді» Роман Романюк і Роман Кравець.
Аналітики зазначають: «Головне питання, яке впродовж останніх двох днів ставили собі всі: чому саме тепер президент, РНБО та Рада вирішили запроваджувати воєнний стан». На це питання, за їхньою версією, «є кілька відповідей, кожна з яких не відповідає на нього повністю, але без кожної із них розуміння ситуації не буде повним». А відтак уточнюють: «Перша частина відповіді – військова. Останні чотири роки Україна веде неоголошену війну з Росією, проте жодного разу не було прямого зіткнення офіційних військових підрозділів України та РФ». Есперти пояснюють, що «ситуація ж у Керченській протоці – кардинально інша. Українські кораблі були атаковані офіційними військовими підрозділами Росії. Вперше відкритим агресором без «прикриття» чи «посередників» стали регулярні російські сили».
Друга частина відповіді на запитання, чому тепер, політична. Романюк і Кравець зазначають: «Зрозуміло, що епопею із запровадженням воєнного стану було б несправедливим звести до самої лише підготовки до виборів. Але, багато в чому, саме такою підготовкою це і було». Вони пояснюють, що «із запровадженням воєнного стану головнокомандувач Збройних Сил отримує нагоду нагадати українцям, що у них є проблеми набагато більші. І то цілком реальні. Фактично, одним великим мазком Президент і його команда змінюють медійне тло всієї країни, роблячи центральною фігурою саме Порошенка – захисника, командуючого, стратега».
Однак, переконані Роман Романюк, Роман Кравець, запровадження воєнного стану здатні виграти політики проросійської орієнтації. «Для них ініціатива Порошенка в електоральному плані – справжній подарунок. Лишилось тільки вирішити, чи зможуть вони його між собою поділити», – резюмують вони. При цьому вони не акцентують уваги на тому, що воєнний стан може бути пролонгований.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook