Депутати Луцької міської ради звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституції сім`ї в Україні. Про це стало відомо у середу, 31 жовтня, під час засідання сесії Луцької міської ради.
В проекті рішення йдеться про те, що згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту.
Посилаючись на статтю 16 Загальної декларації прав людини, автори проекту зазначають, що сім’я є природним і основним осередком суспільства і має право на захист з боку суспільства та держави. А згідно зі статтею 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, сім’я, як союз чоловіка й жінки є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства і держави.
Згідно зі статтею 51 Конституції України сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Автори проекту рішення занепокоєні тим, що влада ще так і не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї, яка повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей.
В проекті рішення йдеться, що пріоритетна увага лише штучно створеній проблемі так званої дискримінації людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією може загрожувати національній безпеці України, адже спотворять моральні цінності молодого покоління, будуть нівелювати інститут сім’ї, зменшать кількість нових подружжів, руйнуватимуть моральні засади українського суспільства, підриватимуть народжуваність, провокуватимуть загострення демографічної кризи в країні. А легалізація, поширення та сприяння способу життя ЛГБТ-спільноти руйнуватиме інститут сім’ї, яка є центральним компонентом індивідуального, соціального та економічного розвитку будь-якого суспільства.
Тому, у своєму зверненні депутати попросили:
1. Зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, у якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;
2. Вилучити словосполучення «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;
3. Не допустити ухвалення Закону України «Про цивільне партнерство», що передбачено пунктом 6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року; 4. виключити з проектів регулятивних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання гендерних стереотипів»;
5. Припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції).
6. Заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо. Ухвалити Закон України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму»;
7. Створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві;
8. зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства. Депутати голосами 33-ма голосами підтримали такий проект рішення.
Згодом, це звернення направлять до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституції сім`ї в Україні.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook