День Знань по-студентськи: як «першачки» у СНУ навчання розпочинали (ФОТО) - Волинь.Правда

День Знань по-студентськи: як «першачки» у СНУ навчання розпочинали (ФОТО)

Показати всі

День Знань по-студентськи: як «першачки» у СНУ навчання розпочинали (ФОТО)

Найбільший університет Волині офіційно прийняв у свої лави 1715 першокурсників. Посвята у студенти для новобранців Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки відбулась 9 вересня. Деталі інавгурації розповідає «Волинська правда».

Ранок розпочався для мене з почуття ностальгії. Згадалося, як шість років тому я теж прийшов до СНУ в статусі новобранця. Щоправда, університет тоді називався по-іншому, але від перестановки прикметників сила вдячності рідному вишу не зменшилася.

Згадавши свої студентські будні, вирішую провести невеличкий творчий експеримент: спробувати вдати з себе першокурсника. Зважаючи на те, що мені досі не продають алкоголь без документів, оцінюю свої шанси високо. Нашвидкоруч обстригаю бороду і по-модному «ставлю» чуба. Вдягаю джинсові шорти, темну сорочку, кросівки, і в стані «всеготовності» шурую в університет.

Ноги на автопілоті несуть до корпусу рідного факультету філології та журналістики. Наблизившись до будівлі, відразу розумію, що мій план з тріском провалився: першокурсники вже чатують на команду вирушати до головного корпусу, де і має розпочатися дійство. Всі у мантіях і по групах.

Я йду ва-банк. Забігаю всередину і розпитую, де ж тут видають мантії. «Мошкун, не приколюйся. Ти вже своє відучився», – відповідають мені другокурсники в присутності «першачків». Згадується університетська теорія: «Приховане включене спостереження провалилось». Хоч і жартівливе, але на хвилинку я все ж засумував.

Зрозумівши, що ніхто мене тепер в свою групу точно не прийме, піднімаюся до аудиторій. Читаю розклад, оглядаю плакати, роблю фото. Повернувшись в цей світ, згадую про те, що я «при виконанні» і поспіхом вирушаю до пам’ятника Шевченку. Тут вже зібралось чимало люду.

На правах господаря першим слово взяв ректор університету Ігор Коцан. Однак відразу переадресував його митрополиту Луцькому і Волинському Михаїлу. «Говорити буду потім», – відрапортував очільник вишу. Владика ж розпочав з молитви та благословення.

Згодом присутні сформували колону та вирушили центром міста до університетського стадіону. На чолі, як і годиться, ішли студенти-прапороносці. За ними – університетські барабанщиці та військовий оркестр. Чи то на правах джентельменів, чи то по військовому приказу, військовики дозволили першими зіграти для спудеїв саме дівчатам у червоному.

За музиками вишикувалася шеренга із політично-владного бомодну. На її чолі – голова ОДА Володимир Гунчик, ректор СНУ Ігор Коцан, заступник профільного міністра Роман Греба, нардеп Сергій Мартиняк.

Студентська колона дещо розбрелася. Хтось на ходу докупляв квіти, інші – відбігали вбік обійняти і поцілувати коханих. Батьки встигали давати дітям настанови, а першокурсники не втрачали нагоди в «надцятий» раз зробити селфі. Найпатріотичніші студенти «заряджали» гасло «Слава Україні».

 

На стадіоні до присутніх долучилися і представники іноземних делегацій. Прийшли на дійство й головні «силовики»  – головний прокурор Волинської області Максим Киричук та очільник управління СБУ Юрій Фелонюк. До них доєднався і голова Апеляційного суду Петро Філюк.

На початку урочистостей, як і обіцяв, слово першим взяв Ігор Коцан. «В нашому університеті навчання відбувається за європейськими традиціями. Випускники нашого університету отримують дипломи європейського зразка. Ви можете працевлаштуватись, і диплом буде дійсним у всіх країнах Європейського союзу», – запевнив він.

Окрім цього, очільник університету повідав присутнім правила успішної людини та побажав першокурсникам і магістрантам успішного навчання.

До слова запросили і губернатора Володимира Гунчика. «Велика відповідальність – вчитись в одному з найкращих вузів нашої країни. Своїми знаннями Ви через деякий час маєте поповнити когорту тих, хто ставить перед собою величезну мету – розбудувати нашу країну», – звернувся він до новобранців.

До мікрофона запрошували не лише почесних гостей, а й студентів. Для прикладу, студентка 1-го курсу факультету філології та журналістики Ірина Загорська виголосила текст студентської обітниці. До майбутніх колег по вишу звернувся і голова студентської ради університету Назар Недбайло. Не встигли новобранці стати студентами, а вже отримали грамоти за стовідсоткові показники у ЗНО та спортивні перемоги.

Для присутніх  презентували міні-концерт. Гімнастки, спортивні акробати та співаки вдало розбавили слова офіціозу та привітання можновладців. Вже традиційно для СНУ посвяту завершили запуском кульок у повітря.

Перед дверима університету спілкуюся з першокурсницею Анею Івановою, яка приїхала навчатися у Луцьк з Волновахи. Дівчина розповідає, що тричі приїздила в Луцьк в рамках програми «Схід і Захід разом». «Я дуже люблю це місто. Воно атмосферне і класне. Дуже подобається мені. А журналістом вирішила бути, бо хочу сказати правду», – наполегливо запевняє дівчина.

Скажу правду і я: мій жартівливий експеримент вдався лише вкінці, та й то на якусь дещицю. Студенти на хвилину приймають мене у свою когорту: просять зробити фото, розпитують про університет. Ну а потім наші шляхи розходять: їм – за парти, а мені – на роботу.

Андрій Мошкун (випускник СНУ)

         

           

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook