– Оскільки протягом чотирьох останніх 2014-го і в січні-лютому цього року в області випало менше норми опадів,а сніговий покрив повністю відсутній – повені не очікуємо,– запевнив Ростислав Сергійович. – Але це не означає,що погодні умови не спричинять формування весняно-літніх паводків,які,як правило,задають більше збитків.
Начальник обласного управління водних ресурсів також зауважив,що нині є тенденція до зниження рівня води в усіх водотоках області. На меліоративних системах Любешівського,Ратнівського та Маневицького районів періодично працює від однієї до дев’яти насосних станцій,якими вже перекачено три мільйони кубометрів надлишкових вод. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Окрім того,обласним управлінням водних ресурсів видані накази та затверджені плани щодо підготовки та пропуску високих вод,а також затверджено план дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу,повені та паводків у 2015 році.
– До того ж,у лютому були проведені штабні навчання у всіх управліннях та відбулася перевірка їх готовності до реагування на надзвичайні ситуації,– наголосив Ростислав Кравчук. – Також підготовлено до роботи насосні станції,відремонтовано 25 силових насосних агрегатів,сформовано 33 аварійні бригади в кількості 345 осіб,за якими закріплено 73 одиниці техніки. Відтак й уточнено аварійний запас матеріалів.
Начальник Волинського центру з гідрометеорології Ростислав Бондарчук додав,що на річках області спостерігається досить низьке і слабо виражене водопілля. В результаті це може призвести до загострення екологічного стану – не буде відбуватися прочистка русел.
В обговоренні взяв участь і начальник служби автомобільних доріг Анатолій Посполітак,який у свою чергу зазначив,що в області створено оперативний штаб,під наглядом якого постійно перебуває 79 мостів та дерев’яні опори,що знаходяться в руслах річок і можуть руйнуватися під тиском води. А заступник начальника управління ДСНС України в області Сергій Юра наголосив: в області щоденно здійснюється моніторинг за рівнем води в річках,інформація вчасно надходить і з волинського гідрометеоцентру,за результатами якої постійно уточнюються зони можливого підтоплення. Окрім того,управління розробило карту-схему зони можливого підтоплення північних районів області.
Відтак обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла низку протокольних рішень,спрямованих на запобігання виникнення надзвичайної ситуації на території області,внаслідок можливого затоплення та підтоплення територій,сільгоспугідь,лісових та житлових масивів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook