Цього року на Волині оцінюватимуть практичні знання 15-річних підлітків - Волинь.Правда

Цього року на Волині оцінюватимуть практичні знання 15-річних підлітків

Показати всі

Цього року на Волині оцінюватимуть практичні знання 15-річних підлітків

У 2018 році Україна вперше долучиться до Програми міжнародного оцінювання учнів – PISA (PROGRAM FOR INTERNATIONAL STUDENT ASSESSMENT). Про це проінформували директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти та завідувач центру ЗНО та моніторингу знань ВІППО Алла Корнейко.

Як розповіла Алла Корнейко, саме ця програма передбачає порівняння освітньої системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Крім того, значна увага приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів.

Дослідження PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів, оскільки вважається, що в більшості країн саме в цьому віці учні завершують основну школу та постають перед вибором професії та майбутнього життєвого шляху. Однак РІSA не перевіряє рівня теоретичних знань з навчальних предметів, а те наскільки учень вміє використовувати знання і уміння, отримані в школі, при можливих життєвих труднощах і викликах.

Зокрема, читацька грамотність визначається як здатність особи до широкого розуміння тексту, пошуку нової інформації та її використання, математична грамотність – як здатність використовувати математику в особистих цілях і в суспільному житті, а природничо-наукова грамотність  – як уміння пояснювати наукові явища, обґрунтовувати висновки до них та усвідомлювати вплив науки на життя.

«Таке оцінювання компетентнісних знань  є вкрай необхідним для нас зараз, оскільки з 1 вересня 2018 року ми вступаємо в активну фазу реформування  вітчизняної освіти», – наголосила Алла Корнейко.

До участі у відповідному оцінювання (контингент – учні і студенти 2002 року народження) в Україні обрано 273 навчальних закладів, на Волині – 30 навчальних закладів.   Серед них – ЗОШ І – ІІ і І – ІІІ ступенів, два ПТНЗ, два виші І –ІІ рівня акредитаці. Серед шкіл є звичайні, гімназії, ліцеї та колегіум.

Цікаво, що кількість учасників тестування у кожному з навчальних закладів не повинна  бути меншою ніж три чоловіка та більшою ніж 38 чоловік. «Показників по навчальних закладах нема –  вимірюється загальний показник по країні» – зауважила Алла Корнейко.

До слова, за результатами відповідного оцінювання за Програмою РІSA найвищі результати демонструють 15-річні учні скандинавських країн та Сингапуру.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook