«Чудні речі роблять з цією програмою», – депутат Волиньради про програму «Власний дім» - Волинь.Правда

«Чудні речі роблять з цією програмою», – депутат Волиньради про програму «Власний дім»

Показати всі

«Чудні речі роблять з цією програмою», – депутат Волиньради про програму «Власний дім»

Уже 18 років на Волині діє регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», що покликана покращити побутові умови селян, тобто надати їм довгострокові кредити терміном до 20 років під 3% річних. Діє програма на умовах співфінансування з бюджетів усіх рівнів: державного, обласного і місцевих.

Про те, як виконували обласну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» за попередні 5 років і якими будуть зміни у новій програмі, що діятиме до 2020 року, говорили сьогодні, 10 листопада, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин.

За роки реалізації регіональної програми “Власний дім” майже 3,5 тисячі волинських сімей отримали кредити на житло. У першочерговому порядку кредит надавали сільським родинам для завершення раніше розпочатого будівництва, молодим спеціалістам та учасникам АТО.

За 5 років з бюджетів усіх рівнів за програмою будівництва на селі «Доступне житло» загалом виділили понад 58 мільйонів гривень, у тому числі з державного бюджету – 11071 тисяча, з обласного – 29916 тисяч, з районних – 17331 тисяча, з бюджетів об’єднаних територіальних громад – 20 тисяч.

Таким чином кредити отримали 1607 сільських жителів. Крім того, межі, в яких діє програма, з кожним роком розширюється і кредити надають не тільки на житло, а й для ведення сільського господарства. Наприклад, надали 200 кредитів власникам особистих селянських господарств на купівлю корів на суму майже 2 мільйони.

Як повідомила заступник департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА Людмила Петриканин, «Власний дім» успішно діє в усіх районах області.

«Важливо, що до фінансування цієї програми долучилися новостворені ОТГ. Хоча нас турбує той факт, що з держбюджету виділяють менше коштів. У різних районах по-різному ставляться до черговості і пріоритетів виконання програми», – зазначила вона.

«Програма повинна працювати, вона надзвичайно актуальна, у інших областях чудні речі ( в позитивному плані) роблять з цією програмою, – погоджується депутат обласної ради Михайло Імберовський, – і її треба розширювати, не тільки на житло давати кредити, але допомагати сільським жителям у веденні господарства, за рахунок якого вони самі зможуть забезпечити себе житлом. А ще є великий брак інформації щодо умов програми «Власний дім» і це особливо стосується нових об’єднаних громад».

«Нам треба врахувати один аспект у цій пропозиції, – апелює голова комісії Віталій Заремба. – Якщо будемо розширювати умови програми, то не буде виконуватись повною мірою ні фінансування будівництва житла, ні, приміром, закладення ягідників. Тому вважаю, треба чітко розмежувати програми».

У результаті обговорення члени комісії вирішили рекомендувати сесії облради затвердити звіт про виконання програми за 2012–2017 роки і при представленні цієї ж регіональної програми на наступні два роки подати дані в розрізі виділення коштів у районах. А департаменту агропромислового розвитку дали доручення підготувати рекомендаційні листи для ОТГ і розповісти їм про цю програму.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook