Своїми думками з цього приводу на сайті «24» поділився правник-міжнародник Геннадій Друзенко. Він вважає, що роль жертви, яку просуває українська влада, набридла світу.
Друзенко зазначає, що «в європейських державах раніше домінували інтегратори, певною мірою інтернаціоналісти, а зараз посилюється вплив сучасних націоналістів з нотками популізму. Це зумовлює зміну у стосунках з Україною. Зокрема, в Польщі зміна поглядів щодо України сталася після приходу до влади праворадикальної «Права і справедливість». А відтак нагадує: «Угорщина прямо заявляє, що робитиме все на зло Україні. Румунія говорить м’якше, але до дружніх держав її точно не зарахуєш. Польща кардинально змінила політику з часів золотого періоду нашої дружби, коли вона була нашим адвокатом в Європі. В Білорусі викрадають українських громадян і проводять військові навчання з країною-агресором Росією. В Молдові є Придністров’я – російський анклав, який тягнеться вздовж половини спільного кордону».
За таких реалій, констатує він, «зберігається тактичний союз з Туреччиною, але, наголошує експерт, президент Ердоган чітко знає, що не буває постійних союзників, а є постійні державні інтереси». Туреччина, підкреслює Геннадій Друзенко, претендує на домінування в Чорноморському регіоні, «і ще питання, куди після Росії попливе Крим».
Україні теж потрібно вписуватися в цей тренд, чітко заявляти про свої позицію і права. Насамперед на нашу історію і її інтерпретацію. Чиїм ім’ям називати наші вулиці, кого ставити в пантеон героїв – суто внутрішня українська проблема, – говорить Друзенко.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook