Як західні уряди та політики реагували на російську агресію проти українських ВМС у Керченській протоці? З цього приводу для «Європейської правди» у публікації «Несподівані друзі та байдужі сусіди: хто підтримав Україну після нападу РФ у Керченській протоці» зібрав інформацію Сергій Сидоренко.
Передовсім він констатує, що «балтійські країни виявилися найбільш відвертими захисниками України, здатними називати речі своїми іменами, не озираючись на те, чи образить правда почуття росіян». Вони назвали атаку в Керченській протоці актом агресії проти України.
У решті держав Східної Європи ситуація не настільки однозначна. Однозначно проукраїнську позицію висловили лише Польща та Румунія. Натомість «антигероєм стала Угорщина. За три дні вона так і не знайшла сміливості засудити Росію. Петер Сійярто, робить усе, щоби ухилитися від критики на адресу російських друзів». А спікер словацького парламенту Андрей Данко, очільник націоналістичної євроскептичної партії SNS, пояснив, що Братислава «не буде поспішати». Таку позицію він пояснив тим, що «дуже небезпечно, якщо напруженість (у чорноморському регіоні) посилюється. Але настільки ж небезпечно для нас робити заяви з дня на день на основі статей з медіа…Україна обманула з померлим журналістом (поширеним фейком про вбивство Аркадія Бабченка, – «ВП»). Ми повинні спокійно подивитися на всі події і факти, але насправді я боюся, що деякі люди з нами знову просто зіграли».
Тим не менше, в Чехії, президент якою відстоює пропутінські позиції, МЗС однозначно засудив застосування сили проти ВМС України та звинуватив Росію у «грубому порушенні « норм міжнародного права, та й у парламенті нас підтримали.
Хоч Євросоюз загалом підтримав Україну, він наразі не готовий посилювати санкційний тиск на Росію. Проти заклику України щодо посилення санкцій проти Росії виступили Німеччина і Франція. Як зазначає Сидоренко, «дипломати обох країн заявили, що зараз важливо не карати агресора, а вжити «заходи для зміцнення довіри». Журналіст підкреслює, що «Позиція Європи не буде повною, якщо не згадати про дві ключові для нас країни – причорноморські Болгарію та Туреччину. Болгарія засмутила та навіть здивувала. На жаль, попри намагання президента Польщі, позицію офіційної Софії важко назвати прийнятною. Прем’єр-міністр Бойко Борисов, по суті, прирівняв Україну до Росії, не згадавши у своїй заяві ані про російську агресію, ані про порушення міжнародного права, ані навіть про окупований Крим…Те саме – з позицією Туреччини. Ердоган останнім часом все більш охоче співпрацює із росіянами, тому і у цьому питанні, схоже, вирішив їх не нервувати. «Ми занепокоєні повідомленнями про обстріл українських кораблів та поранення моряків», – йдеться у заяві турецького МЗС. Згадки про росіян у цій фразі немає – немов досі неясно, хто ж там стріляв».
.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook