Червоненка не пустили на засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату - Волинь.Правда

Червоненка не пустили на засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату

Показати всі

Червоненка не пустили на засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату

У Стамбулі розпочалося засідання Синоду, на якому можуть затвердити Томос щодо автокефалії української православної церкви. На це засідання не зміг потрапити журналіст Віталій Червоненко,  який представляє видання «BBC NewsУкраїна». Синод  проходить за зачиненими дверима.

Засідання Синоду Константинопольського Патріархату – зібрання найвищих ієрархів – відбуватиметься 9-11 жовтня. За даними співрозмовників «ВВС NewsУкраїна», на цьому засіданні, швидше за все, розглядатимуть українське питання. Синод відбуватиметься за зачиненими дверима, а його порядок денний офіційно не повідомляється.

Крім того, Синод Константинопольського Патріархату може обговорити зняття анафеми (відлучення від церкви) з нинішнього Предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета. Його називають одним з найімовірніших претендентів на пост глави майбутньої помісної української церкви. Проте на заваді цьому може стати,  накладена на нього ще в 1997 році з боку РПЦ анафема.

Саме Філарет у 90-х роках минулого століття очолив частину ієрархів УПЦ, які від’єднались від РПЦ і почали розбудовувати незалежну українську церкву, яку наразі не визнають інші православні церкви світу.

Вже у вересні Вселенський патріарх призначив двох екзархів до України, які займаються перемовинами щодо створення в Україні автокефальної церкви та проведенням об’єднавчого собору. Саме на цьому соборі, який відбудеться після рішення Константинополя щодо надання автокефалії, мають обрати главу нової церкви, який і отримає Томос від Вселенського Патріарха.

«ВВС» нагадує, що «Вселенський патріархат та РПЦ, яка свого часу від нього від’єдналась, зараз фактично змагаються за провідну роль у світовому православ’ї та сперечаються з приводу православної канонічної юрисдикції України. Україна є однією з найбільших православних країн світу. Більшість її мешканців називають себе православними. За даними низки останніх соціологічних опитувань, майже 30% українців виступають за автокефалію, а 20% – проти. Решта – або не визначились, або ж їм байдуже. УПЦ МП наразі має близько 12 тисяч приходів, УПЦ КП – близько 5 тисяч, а УАПЦ – понад тисячу».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook