Про це йшлося під час оперативної наради у голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика.
Зокрема,керманич Волині повідомив,що цього тижня він планує провести 4 наради із представлення інфраструктурних проектів та проектів соціально-економічного розвитку,які фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів. Проведення нарад «розбили» на кілька частин із прив`язкою до конкретних виборчих округів. Мова,зокрема,йтиме про виконану роботу та проблемні питання,натомість вся озвучена інформація вноситиметься у протокол.
Справа в тому,що низка місцевих громад звертається за фінансовою підтримкою до волинського бюджету,ба навіть державної казни для реалізації об`єктів соціально-економічного розвитку. Втім,чимала кількість цих об`єктів досі лишаються не завершеними,а кошти зовсім не використані. У випадку,каже Гунчик,коли місцеві ради,які давали пропозиції,не в змозі будуть завершити об`єкти,ОДА звертатиметься до Кабміну з проханням повернути ці кошти до державного бюджету.
«Основне наше завдання – максимально використати кошти і дати зрозуміти всім народним депутатам,що ініціатива,яку ми підтримали,повинна бути реалізована,а не просто задекларована”,- зазначає губернатор.
Володимир Гунчик також додає,що у червні було прийняте «політичне» рішення сесії обласної ради,згідно з яким на прохання окремих депутатських фракцій,було виділено кошти місцевим громадам. За станом на сьогодні,левова частина цих коштів не освоєна,а є такі ради,які не освоїли ані копійки.
«Нам що,немає куди діти кошти обласного бюджету?! Оці піар-кампанії потрібно закінчувати. У випадку повторення таких прецедентів,голова ОДА збере прес-конференцію і озвучить по прізвищам тих,хто вносив пропозиції,тих,хто реалізує проекти невдало і які від цього будуть наслідки… Ми з обласного бюджету левову частину передаємо місцевим бюджетам,але якщо вони не використовують,значить ці гроші цим громадам — не потрібні»,- наголошує Гунчик.
Одночасно очільник Волині наголошує,що за інформацією Уряду,в Україні місцеві громади «тихенько» кладуть свої кошти на депозити,а на реалізацію проектів продовжують просити ресурс з держбюджету. Таким чином,на депозитах нині перебуває 32 мільярда гривень,з них близько 200 мільйонів гривень поклали волинські громади.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook