Більше половини волинських призовників – «ухилянти» - Волинь.Правда

Більше половини волинських призовників – «ухилянти»

Показати всі

Більше половини волинських призовників – «ухилянти»

Військовослужбовців-строковиків не направлятимуть в зону бойових дій. Такий головний меседж нинішньої призовної кампанії в Україні. Пов’язаний він з великою кількістю випадків ухиляння від служби через боязнь потрапити на війну. І хоч від Волині молодого поповнення для укомплектування Збройних Сил України призвуть в порівнянні з іншими регіонами не найбільше, проте кількість хлопців, які ухилились від служби в армії, з кожними роком збільшується.

Про особливості цьогорічного осіннього призову на Волині і комплектування військових частин розповіли сьогодні, 24 листопада, представники обласного комісаріату та обласного управління Національної поліції.

1 жовтня в Україні стартував осінній призов до лав Збройних сил України та інших військових формувань. Вище військове керівництво держави та Генерального штабу ЗСУ визначили завдання для області щодо обсягів  призову на строкову службу. Відтак, у жовтні-листопаді цього року планували призвати 245 чоловік,  і такий план обласний комісаріат виконав. Але додатково Кабмін збільшив кількість строковиків від нашої області на 55 людей.

«Планове завдання було виконано, але з великими потугами. Зараз добираємо ще 55 призовників, – розповідає тимчасово виконувач обов’язків начальника відділу комплектування та призову Волинського ОВК, майор Василь Матюк. –  У зону АТО строковиків не відправлятимуть. І це головне, що ми хочемо донести призовникам і їх родинам».

Якщо до початку війни на Сході України від служби у ЗСУ «ховалось» понад 2 тисячі волинських призовників, то з кожним роком АТО кількість «ухилянтів» зростає. І уже цього призовного сезону в розшуку перебуває 9128 чоловік, це 60% від загальної кількості усіх призовників.

«Така ситуація і в інших областях. Люди бояться йти в армію, бо зараз особливий військовий період, і молоді хлопці не вірять, що під час служби чи після не потраплять в АТО. Деякі вважають, що втрачатимуть час», – пояснює ситуацію тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара Волинського ОВК, полковник Павло Свадовський. – Але що говорити про недовіру 20-річних хлопців, коли у нас в червні були проблеми з призовом офіцерів (ті, які здобули військові спеціальності, у вищих навчальних закладах, де є відповідні військові кафедри)».

«Ми постійно наголошуємо, що строковиків не залучають в зону АТО. Наші воїни будуть набувати досвід і професійну майстерність у місцях постійної дислокації, на полігонах, у навчальних частинах, але не на справжній війні, – доповнює Василь Матюк. – Наприклад, цього сезону затребувані були військові спеціалісти у механізовані війська, інженери».

Як відомо, якщо призовник не з’явився у визначений час і місце у  комісаріат, законом передбачили адміністративну і кримінальну відповідальність (за статтею 335 Кримінального Кодексу України – обмеження волі на строк до 3-ох років).

«З 180 постанов, що були відкриті за 2016-2017 роки за фактом ухиляння від служби, залишаються у розшуку тільки 6 чоловік», – повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинській області Володимир Солоненко.

Нагадаємо, що на строкову службу призвуть чоловіків у віці від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям. Призовники отримають разову грошову допомогу від держави 3200 грн + 93 грн на підготовку та проведення призову. За «строковиками» повинні зберігатися місце роботи, посада і середня зарплата (за умови офіційного працевлаштування). Варто відзначити, що час служби зараховується до страхового та трудового стажу.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook