Про специфіку української політики у контексті сьогодення висловилася директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна. Вона зазначила, що не зважаючи на війну, в частини громадян України домінують проросійські настрої. Посилаючись на «РБК-Україна», повідомляє «Волинська правда».
Роздумуючи при нинішні політичні реалії, Ірина Бекешкіна наголошує: « Ми – нація крайнощів. У нас же якщо не «перемога», то «зрада». Українці погано сприймають проміжні етапи і заходи. Їм треба все і відразу, або нехай хтось інший все і відразу. У нас же на всіх виборах – і парламентських, і президентських – перемагала опозиція, за винятком 1999 року, коли Леонід Кучма пішов на другий термін президентства». А відтак нагадує, що «вибори у нас – справжній аукціон обіцянок – все і відразу. Але не вийшло – значить, інших виберемо. У цих не вийшло – третіх виберемо».
Зараз, за даними Бекешкіної, в Україні, не зважаючи на військові дії на Донбасі та анексію Криму, ще є значна кількість проросійськи налаштованих громадян. «Близько 15 – 20% у нас залишається досі. У східних і південних регіонах таких може бути до 30%, але не більшість, – зазначає вона. – До війни і анексії Криму симпатія до Росії у нас була у більшості населення. Навіть у західних регіонах у нас більшість до неї ставилися нейтрально. Як кажуть, без любові, але і без ворожнечі. Але все це обвалилося в 2014 році, весь східний вектор «впав». Я б це навіть сформулювала так – Путін придбав Крим, але втратив Україну. До всіх цих подій і Путіна високо цінували в Україні. За даними опитування Інституту соціології, Путіну українці ставили оцінку «6» за 10-бальною шкалою , іноді навіть «7». Це були оцінки набагато вище, ніж в українських президентів».
На переконання соціолога й політолога блокування російських соцмереж – «ще один крок відриву від Росії, болючого відриву… Якщо раніше цей відрив йшов повільно, то зараз він проходить інтенсивно. Нам треба десь ще покоління пережити, щоб Україна перестала орієнтуватися на Росію». При цьому однозначно підкреслює: «Те, що нас віддаляє від «русского мира» і наближає до європейського – так, на користь».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook