«Аверс» і ринки: чергова неправда від підконтрольного телеканалу - Волинь.Правда

«Аверс» і ринки: чергова неправда від підконтрольного телеканалу

Показати всі

«Аверс» і ринки: чергова неправда від підконтрольного телеканалу

Скандально відомий волинський телеканал «Аверс», який вже й не раз погорів на викривленні інформації, маніпуляції фактами і відвертою дезінформацією, вкотре «відзначився» у сюжеті про ринки Луцька. На цей раз «Аверс» підключили до протистояння конфлікту навколо «Центрального» ринку, який міська рада планує знести. Сюжет зі спотвореними фактами щодо ситуації на «Центральному» ринку вийшов у ефір 1 червня у програмі новин «На часі».

«Червоною лінією» сюжету стала нібито відмова Волинської обласної споживчої спілки, яка обслуговує «Центральний» ринок, зменшити орендну плату за торговельні місця для підприємців на час карантину.

Журналісти «Аверсу» зазначили, що коментувати ситуацію керівництво Волинської облспоживспілки відмовилося. Однак, «Волинь.Правді» ситуацію у Спілці таки прокоментували, зазначивши, що відмовилися спілкуватися із журналістами «Аверсу», знаючи, що цей телеканал спотворює факти і свідомо дезінформує своїх глядачів. Тож спростовуємо інформацію, озвучену у ефірі «Аверсу».

По-перше, окрім «Центрального», у Луцьку існує безліч інших ринків, і на жодному з них власники не звільнили підприємців від плати за оренду у повному обсязі. Щодо «Центрального» ринку, то у Облспоживспілці зазначили, що у квітні надали підприємцям знижку у розмірі 30%. Таку ж знижку надали орендарям власники «Північного» ринку. Повністю звільнити орендарів від сплати не було можливості, оскільки обслуговування ринку здійснювалося і під час карантину – охорона, оплата комунальних послуг тощо.

Окрім того, «Аверс» порівнює Волинську обласну споживчу спілку, яка орендує земельні ділянки для обслуговування ринків «Центральний» та «Завокзальний», із КП «Луцькі ринки», які звільнили від орендної плати підприємців, що торують поблизу «Юванта». Однак, «Луцькі ринки» платили бюджету міста 1% від нормативної оцінки землі, а Волинська облспоживспілка сплачує 4,7%, а це – майже 600 тисяч гривень щомісяця. Окрім того, «Луцьким ринкам» міська рада виділила понад 1 мільйон гривень дотації із міського бюджету, який і не використали і не повернули. Відтак, порівнювати КП «Луцькі ринки» і Волинську облспоживспілку не доцільно.

По-друге, у сюжеті було зазначено, що Луцька міська рада звільнила Волинську обласну споживчу спілку від плати за землю на період карантину. Це також не відповідає дійсності, оскільки таке рішення прийняла не Луцька міська рада, а Верховна Рада України. Зокрема, закон №540 від 30.03.2020 року передбачає звільнення від сплати за землю та податку на нерухомість за березень місяць. А тому за квітень і травень орендарі земельних ділянок повинні все ж платити цей податок.

А от щодо звільнення від плати єдиного податку – це компетенція і можливість саме органу місцевого самоврядування у відповідності до того ж закону №540-ІХ від 30.03.2020 року. Деякі міста звільнили підприємців від сплати єдиного податку, наприклад, так вчинили у Львові. Луцька міська рада такого рішення не приймала, хоча мала для цього законні підстави і можливості. Т

аким чином телеканал «Аверс» вкотре однобоко подав інформацію, маніпулюючи фактами, увівши в оману глядачів, висвітливши спірну ситуацію виключно на користь Луцької міської ради, яка мала значні можливості, аби підтримати підприємців у період карантину.

Нагадаємо, Луцька міська рада прийняла рішення не продовжувати договір оренди земельної ділянки під «Центральним» ринком Волинські облспоживспілці. Ринок планують знести, а підприємців примусово перевести на «Новий» ринок.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *