Анатолій Поляков: "Недостовірна інформація Шеремети С.О. може паралізувати роботу волинського Держгеокадастру" - Волинь.Правда

Анатолій Поляков: “Недостовірна інформація Шеремети С.О. може паралізувати роботу волинського Держгеокадастру”

Показати всі

Анатолій Поляков: “Недостовірна інформація Шеремети С.О. може паралізувати роботу волинського Держгеокадастру”

Вкотре “Притчею во язицех” стала волинська земля. А точніше -усім хочется нею розпоряджатися. Свої зауваження щодо неправомірної роботи керівництва Головного управління Держгеокадастру у Волинській області  на засіданні чергової сесії обласної ради, що відбувалась 7 вересня цього року, висловила представник ГО «Асоціація землевпорядників Волині» Світлана Шеремета.

Щоб з’ясувати ситуацію щодо цих звинувачень, наше видання звернулося за коментарем до  першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Анатолія Полякова.

Варто  зазначити, що   новоутворена громадська організація “Асоціація землевпорядників Волині”  (реєстрація від 04.08.2017 року) не має права представляти інтереси усіх землевпорядників Волині, оскільки на території області є ще  4 таких зареєстрованих ГО. Чотири члени ГО “Асоціація землевпорядників Волині”-  засновник  Колодинський В.М., який не має землевпорядної освіти,  працівник його фірми – Шеремета С.О., Якубський В.П. – який не є сертифікованим інженером-землевпорядником, та Олещук І.В. не можуть бути «голосом» усіх землевпорядників краю, оскільки і за їх діяльністю є чимало «грішків».

У довгому спічі Світлани Шеремети на сесії облради були звинувачення на адресу керівництва Держгеокадастру. Відтак, з її слів, ця структура створює монопольне становище в області для таких організацій, як ТзОВ «Західземлепроект», ПП «Фірма «Сомгіз», що  зареєстровані у Львівській області, але надають послуги з виготовлення документації із землеустрою на Волині. І,  щоб позбавитись конкуренції в області, керівництво Держгеокадастру ніби-то анульовує кваліфікаційні сертифікати місцевих інженерів – землевпорядників.

Крім того, у  звинуваченнях представника громадської організації «Асоціація землевпорядників Волині» були повідомлення про те, що управління передає земельні ділянки ( в тому числі на територіях родовищ бурштину чи водного фонду) підставним особам без згоди органів місцевого самоврядування.

До речі, такі звинувачення на адресу відомства уже звучали з цієї трибуни. Відтак, 2 лютого на сесії депутати  зареєстрували і підтримати проект рішення, у якому визнали роботу колишнього очільника Держгеокадарстру Василя Василенка незадовільною, хоча на його захист стали представники Спілки воїнів АТО.

І хоч перевірка з Києва нічого незаконного не виявила, а Василенка перевели на подібну посаду в іншу область, звинувачення зі сторони ГО «Асоціація землевпорядників Волині» не припинились. То ж, як результат, Світлана Шеремета просила депутатів облради підтримати звернення  до Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки, Міністра внутрішніх справ України, в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру  щодо діяльності керівництва Головного управління Держгеокадастру у Волинській області. Майже одноголосним рішенням обранці волинської громади підтримали дане звернення.

У зверненні ГО “Асоціація землевпорядників Волині” читаємо, що ви лобіюєте інтереси приватних фірм із Львівської області, а вони завищують для наших краян ціни на свої послуги. Чи відповідає це дійсності і чи є якісь суб’єктивні обставини під час сертифікації інженерів – землевпорядників?

В першу чергу хочу спростувати інформацію, озвучену Світланою Шереметою, про те, що я є засновником чи власником ТзОВ «Захід землепроект», ППФ «Сомгіз» й «Юридично-землевпорядною фірмою» (зареєстрованих в місті Львові), та лобіюю їх інтереси на ринку землевпорядних робіт на території області. З приводу цього  заявляю, що ніколи не був засновником вищезазначених фірм. Цю інформацію можна перевірити, отримавши дані з Єдиного реєстру суб’єктів господарювання. Хочу також наголосити, що при призначенні мене на дану посаду пройшов спецперевірку відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Також хочу зазначити, що ТзОВ «Західземлепроект» на території області виконано 0,9 % , «Юридично-землевпорядна фірма» – 0% відповідних землевпорядних робіт, а ППФ «Сомгіз» взагалі жодних землевпорядних робіт не виконує.

Основними виконавцями робіт на території області є ДП «Центр Державного земельного кадастру», ДП «Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», ПП «ГЦНТП», ТзОВ «Горизонт», та ПП «Реформатор»

З приводу інформації  про те, що Василенком Василем Миколайовичем було сказано, що «у нас на Волині некомпетентні землевпорядні організації та потрібно залучити компетентних львівських колег», то жодного разу ні в засобах масових інформації, ні на колегіях чи нарадах Головного управління такої розмови не велося, а, навпаки, щоразу йшлося про можливість забезпечення якісних послуг в сфері землеустрою місцевими землевпорядними організаціями. І, відповідно, можу навести приклад: згідно з інформацією державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників наказами Держгеокадастру з 64 оцінених негативно документацій державної землевпорядної експертизи анульовано 11 сертифікатів, що становить 9 відсотків від кількості сертифікованих інженерів-землевпорядників у Волинській області.

А для передачі в оренду земельних ділянок державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва проводяться відкриті  земельні торги. Відбір виконавців торгів здійснюється шляхом розміщення оголошень на сайті Головного управління. У 2017 році пропозиції на участь у відборі надходили від   ПП «Фірма «Сомгіз» та ДП «Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Оскільки  Інститут землеустрою відмовився від укладання договорів з двох конкурсних пропозицій через відсутність достатньої кількості працівників для виконання робіт з підготовки лотів,  Головним управлінням цього року укладено 19 договорів на підготовку лотів та проведення земельних торгів з ПП «Фірма «Сомгіз».

Ваш коментар щодо звинувачення у ніби-то наданням земельних ділянок у власність іногороднім громадянам.

Згідно з чинним законодавством кожен громадянин України має право на землю, не залежно від місця  проживання. За період з 01.01.2013 до 01.07.2017 року зареєстровано 10045 заяв (клопотань), що надійшли від фізичних (юридичних) осіб щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, в тому числі від іногородніх громадян (місце реєстрації у військових частинах інших областей ) – 64, що становить 0,63 %.  Слід зазначити, що  завдяки наданню головним управлінням земельних ділянок  для ведення садівництва у Шацькому, Ковельському, Володимир-Волинському,  Іваничівському,  Ківерцівському районах понад 1000 учасникам АТО, які проживають у містах  обласного значення, вдалося зняти соціальну напругу у  Луцьку , Нововолинську, Ковелі, Володимирі-Волинському.

Що скажете  на звинувачення про те, що передавали земельні ділянки підставним особам  на особливо цінних ґрунтах, на землях водного фонду чи рекреаційних місцях?

Головним управління Держгеокадастру в області  приймаються рішення про виділення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності, але така передача землі  у власність здійснюється винятково відповідно до чинного законодавства в тому числі про землі водного фонду та землі рекреації. Земельне законодавство не містить заборони щодо використання земельних ділянок для сільськогосподарських потреб у разі наявності на земельній ділянці особливо цінних грунтів.

Щодо земель  біля перлини Волині –  Світязя, озер Острів’янське, Святе, то, біля Світязя накази надавались учасникам АТО та місцевим громадянам, біля озера Святе ми передали у власність 12 земельних ділянок площею 24 га на території Турської сільської ради Ратнівського району, винятково учасникам АТО. Частина розроблених проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджена Турською сільською радою – тому позиція сільської ради – незрозуміла. Така ж ситуація і на території Боратинської сільської ради Луцького району, де із земель сільськогосподарського призначення надано 9,5144 га учасникам АТО, найцікавіше, що проектантом який сформував земельні ділянки, була ФОП Шеремета С.О., яка заключала   договори на виконання робіт з атовцями, та за її електронним підписом були внесені в кадастр відомості про державну реєстрацію земельних ділянок.  По Прилуцькій сільській раді Ківерцівського району –  Головним управлінням надано дозволи 53 учасникам АТО по 0,25 га кожному для ведення ОСГ, щодо облаштування кладовища зазначу, що виконавчий орган сільської ради забезпечує планування та впорядкування територій місць поховання згідно з генеральним планом забудови населеного пункту, посилання на схему планування території Прилуцької сільської ради, затвердженої рішенням сільської ради, є безпідставним, оскільки земельна ділянка, на якій надавались землі атовцям, не була запроектована детальним планом під розміщення кладовища, а межі існуючого планувалось розширяти за рахунок не витребуваної  земельної частки (паю).

Ваші опоненти оприлюднили ще один факт, ніби то за львів’янином Келбасовичем Павлом Івановичем зареєстровано право власності на понад 30 га земель сільськогосподарського призначення  на території Світязької, Пульмівської, Піщанської сільських та Шацької селищної рад Шацького району, в тому числі 15 земельних ділянок  по 2 га для ведення особистого селянського господарства поблизу озер Світязь, Люцимер, Острів’янське.  І дозвіл на це дало саме ваше відомство.

Повідомляю, що з 01.01.2013 року дотепер  фізичній особі гр. Кельбасовичу П.І. земельні ділянки у власність чи на умовах  оренди  Головним управлінням Держгеокадастру  в області не передавались.

Зазначаємо, що на підставі недостовірної інформації, зачитаною громадянкою Шереметою С.О. з трибуни Волинської обласної ради 7 вересня 2017року, що була взята за основу рішення №15/1, в Головному управлінні Держгеокадастру можуть проводитись перевірки суб’єктами, які вказані в «Зверненні». Припускаємо, що це на якись час може паралізувати роботу структури.В такому випадку виникає питання, хто  відповідатиме за те, що громадяни не отримають вчасно  адміністративних послуг, які надає Держгеокадастр, та без яких буде неможливою будь-яка нотаріальна дія із земельними ділянками на території району (області). Можуть бути порушені терміни проведення земельних торгів (аукціонів), проведення державної землевпорядної експертизи,  нормативно-грошової оцінки населених пунктів, реєстрація земельних ділянок в системі Державного земельного кадастру. Не кажемо вже про суспільну реакцію, що  може викликати висновок контролюючих органів, якщо факти, вказані в «Зверненні», не підтвердяться.

Ольга Кононенко

 

 

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar правда до полякова сказав:

    Таке “чесне” обличчя, аж сльози на очі навертаються…
    Добре, що у відповідних правоохоронних органів достатньо інформації, щоб цього
    “чесного” чиновника вивезти у кайданках за межі нашої області! Разом з його фірмами, з його друзями Говорінами і Келбасовичами,
    Ланевич ще хай заберуть з її секретаркою. Розікрали, роздеребанили нашу Волинську землю, ще й найкращих землевпорядників області брудом обливають. (Асоціація землевпорядникі в налічує більше 50 землевпорядників) І не лише їх!!! Це сільські, селищні ради, це місцеві громади, учасники АТО, сімї загиблих, це депутати обласної ради!!!
    Пан поляков!Завдяки вашій присутності, а також таких “чесних”, як ви , робота Держгеокадастру давно паралізована, і усі знають, що ця “таємна” організація займається лише реалізацією корупційних схем, і дуже болить, що після револіції Гідності, що забрала найкращих патріотів нашої держави, взамін отримали таких “героїв” , що явно не ведуть нас у стан стабільності, процвітання та розвитку…