“Альфа-банк продовжує працювати. У його випадку на фізичних осіб, що є його акціонерами, було накладено санкції. Ми вже позбавили їх права голосу – у нас є така опція. […] Хоча якби не було війни, діяло б правило: коли акціонер втрачає репутацію, його обмежують у правах і вимагають продати частку. Сьогодні це неможливо зробити, тому ми цього нагально не вимагаємо. Однак повернемося до цих питань після війни”, – сказала Рожкова.
Поки що від банку вимагають подати на затвердження список уповноважених осіб замість акціонерів, але він ще цього не зробив.
Закривати Альфа-банк, як це було зроблено з іншими російськими банками в Україні, НБУ не планує. На відміну від них, Альфа-банк є системно важливим і серйозною частиною інфраструктури платіжного ринку – це термінали, банкомати, платіжна система, платіжні карки.
“Вжиті заходи вже дозволяють унеможливити будь-яке маніпулювання чи зловживання на догоду власникам-акціонерам, на яких накладено санкції”, – наголосила Рожкова.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook