Неординарний випадок стався в одній із майстерських дільниць ДП «Колківське лісове господарство», де мешкають чорні лелеки.
Про це інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ.
В перший же рік, коли на посаду прийшов новий майстер лісу, оселилися в дільниці незвичайні сусіди – сім’я чорних лелек. Збудували гніздо і щороку виводили там потомство. Так рік за роком.
Лісівник не турбував їх, адже знав: якщо лелек не чіпати, то вони можуть використовувати своє гніздо багато років. Нікому не розповідав про них, лише крадькома спостерігав, як щороку підростали маленькі лелеченята, як ставали на крило. І так тривало більше десятка років.
Та біда прийшла торішнього літа. Сильні вітри виламали з корінням дві осики, котрі впали саме на гніздо. Враз піднялися чорні самітники над своїм обійстям і полетіли.
Не довго думаючи, майстер зрізав дерева, що впали, відтягнув їх у сторону. А для того,щоб зняти гілки з гнізда, привіз із дому найвищу драбину, зробив спеціальні гаки.
Здавалося б, зробив усе необхідне, але лелеки не поверталися.
Яка ж була радість майстра лісу, коли цієї весни він побачив своїх «сусідів». Вони довго кружляли, придивлялися і все ж вирішили повернутися до роками насидженого гнізда, де їм затишно, де їх оберігають, де про них піклуються.
Чоловік може годинами розповідати про чорного лелеку, хоча він є одним із найзагадковіших і найменше вивчених птахів фауни України. В його словах присутнє щось містичне, що притягує людину і чорного лелеку одне до одного.
У народі побутує легенда: подібно до білого лелеки, хотів гніздитися у селах на дахах будівель і чорний лелека. Але чорний птах сприймався жителями як недобрий знак. Зважаючи на це, люди намагалися всіма можливими способами вигнати небажаного гостя зі своїх дахів. Тому цей птах і до сьогодні уникає людей.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook