Аналітик Павло Казарін вважає, що голосування Українського парламенту за інтеграцію в НАТО – це лише ілюстрація того, яку ціну доводиться платити нашому суспільству за власні ілюзії. Хоч потрібно було процес зближення з НАТО започаткувати відразу після розвалу СРСР, але це стало можливо лише після окупації Криму. Посилаючись на «Крим.Реалії», повідомляє «Волинська правда».
Павло Казарін звертає увагу на те, перше постперебудовне десятиліття ввело Україну в оману, що російська «девіантність – це її імперське минуле, яке кануло в небуття». А відтак підкреслює: «Блаженна ілюзія, що межа домагань Кремля – це торги про ціну на газ». На його переконання, «за цю ілюзію Україні довелося заплатити високу ціну. Власне, ми і зараз продовжуємо її платити – день у день: життями солдатів на Донбасі і долями політв’язнів, яких в Криму садять до в’язниць».
Аналітик зазначає: «Ніхто не знає кордонів рішучості, з якою нинішній Кремль буде відстоювати те, що вважає зоною своїх стратегічних інтересів. Український досвід лише зробив жорстоким Москву». А відтак звертає увагу, що «в історії є почуття гумору, і його складно назвати добрим. Москва любить повторювати, що захоплення півострова позбавило Севастополь від швартування кораблів НАТО. Але в тому й річ, що без анексії Криму Київ так і не зважився б на північноатлантичну інтеграцію. Він постарався б зберегти практику сидіння на двох стільцях – так само. як і економічні зв’язки з РФ. Тим більше, що за ступенем взаємної інтегрованості економіки двох країн вони нагадували сіамських близнюків. На операцію по їх поділу Київ зважився лише після вторгнення РФ».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook