Як врятувати лучан від смороду в місті: пропозиція Володимира Пащенка - Волинь.Правда

Як врятувати лучан від смороду в місті: пропозиція Володимира Пащенка

Показати всі

Як врятувати лучан від смороду в місті: пропозиція Володимира Пащенка

На сайті Луцької міської ради зареєстровано петицію «Програма Екологічного захисту Луцька, яка раз і назавжди повинна ліквідувати сморід у місті». Її автор – Володимир Пащенко.  На сьогодні, 31 травня, за петицію проголосували понад 300 лучан.  Повідомляє «Волинська правда».

Володимир Пащенко зазначає, що «напередодні літа зростає небезпека того, що Луцьк учергове страждатиме від смороду. Скандал з заводом «БІО ПЕК», керівництво якого не змогло впоратися зі шкідливими викидами у повітря – яскравий приклад цього».

У петиції наголошується: «Очевидні негативні наслідки поширення смороду у місті:
– ШКОДА ЗДОРОВ’Ю ЛУЧАН, ПЕРЕДУСІМ МАЛИХ ДІТЕЙ.
Вони змушені вдихати випари і гази невідомого походження (досі лучани не мають чіткого пояснення: що смердить у місті і як воно впливає на здоров’я?);
– НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЕКОЛОГІЮ
(недобросовісні підприємці, користуючись заплутаністю екологічного законодавства і байдужістю місцевої влади, реально можуть шкодити екології, і запах може бути лише вершиною айсберга. Натомість невідомі речовини, які смердять у Луцьку, можуть отруювати і  ґрунти, і води у Луцьку);
– НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ІНВЕСТИЦІЙНУ І  ТУРИСТИЧНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ МІСТА
(уявіть, яке враження складається про Луцьк у людей, які вперше сюди приїздять?)».
А відтак автор петиції   закликає Луцьку міську раду розробити і впровадити програму Екологічного захисту міста. На його думку, необхідними елементами цієї програми, зокрема, повинні бути такі заходи:
– Оприлюднити перелік підприємств, діяльність яких може шкодити екології міста;
– Зобов’язати регулярно (не рідше одного разу у півроку) представників цих підприємств публічно звітуватися перед громадою про заходи екологічної безпеки, запроваджені на підприємстві;
– Створити громадську комісію, яка буде уповноважена перевіряти роботу підприємств в частині захисту екології;
– Запровадити законний механізм силового блокування роботи підприємства в разі, якщо існує загроза екології міста і здоров’ю лучан.

Володимир Пащенко також  зазначає, що «міська влада не повинна щоразу, коли виникає загроза екології міста, скликати «народні віча» і безстрокові акції протесту. Влада має не лише обов’язки, а й повноваження. Вона не повинна перекладати відповідальність на плечі громади чи ховатися за її спиною. Натомість вона мусить створити дієвий механізм захисту лучан від небезпечних продуктів діяльності недобросовісних підприємців».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

3 Comments

  1. Avatar мікола сказав:

    це не заходи для забезпечення екологічної безпеки, а PR-акція. ЗАПРЄТІТЬ, ОТОБРАТЬ І ПОДЄЛІТЬ – такими неконструктивними методами проблему не вирішують, а лише відкладають до гірших часів.

  2. Avatar Віктор сказав:

    Але це пропозиція, а не нарікання-плачі.

    • Avatar мікола сказав:

      у чому власне полягає пропозиція ? з таким самим успіхом можна пропонувати при потопі оприлюднити джерело надходження води, зобовязати небеса звітуватись про майбутні дощі, створити комісію, яка буде перевіряти, коли буде наступний потоп, створити механізм (невідомо який) блокування від потопу. все це більше схоже на кудахкання курки, а не на дієву пропозицію.