На Ковельському ветсанзаводі установили новий котел, в якому будуть спалювати рештки тварин.
Про це повідомляє відділ інформаційної політики Волинської облдержадміністрації.
Розібратися в тому, чи хтось навмисне нагнітає ситуацію, чи приховує факти, поширюючи інформацію щодо збільшення рівня забрудненості води на території поблизу Ковельської філії державного підприємства «Укрветсанзавод», пообіцяв голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 29 травня 2017 року.
Серед учасників зустрічі також заступники голови Волинської ОДА Сергій Кошарук та Світлана Мишковець, Ковельський міський голова Олег Кіндер, виконуючий обов’язки директора волинської філії цього сумнозвісного держпідприємства Андрій Марченко, а також мешканці Ковеля, котрі проживають на забруднених околицях заводу.
Представники Ковельської громади пояснили, що приїхали до облдержадміністрації, бо не бачать поступу в діяльності заводу: тваринні рештки так і невивезені з території, а котел для спалювання відходів чомусь не працює.
Мер Ковеля Олег Кіндер повідомив, що встановлений котел за добу може переробляти 4-5 тонн кісток і таку ж кількість пір’я. Минулої п’ятниці, 26 травня 2017 року, зробили першу спробу ввести його в експлуатацію, однак із певних технічних причин котел не зміг працювати. На разі ж усі несправності щодо його запуску усунуті.
У зв’язку з цим, Володимир Гунчик поцікавився, коли ж усе-таки спалювальне обладнання запрацює у нормальному режимі, та запропонував, аби 30 травня 2017 року комісія у складі представників головного управління Держпродспоживслужби в області, Ковельської міської ради, керівництва заводу та громадськості міста навідалась на Ветсанзавод, що у Ковелі, й перевірила, як функціонуватиме котел.
З-поміж інших озвучених під час наради проблем у діяльності Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» – заборгованість за електроенергію, а також із виплати заробітної плати працівникам підприємства. І якщо, за словами Андрія Марченка, розрахуватись за спожиті енергоносії вже вдалося, то борг у сумі 156 тисяч гривень робітникам – залишається й надалі.
Тож, голова обласної державної адміністрації наголосив, що під час розмови із Першим віце-прем’єр-міністром України Степаном Кубівим щодо діяльності Ковельського ветсанзаводу порушить питання про виділення коштів на зарплати його працівникам. Що стосується, власне, подальшого фінансування заходів із подолання на Ковельщині екологічної кризи, Володимир Гунчик підкреслив: «Не проблема директора заводу, де брати кошти. Ми домовилися на нараді, яку проводив Степан Кубів, і хочу всіх про це поінформувати: прийняте важливе рішення, відповідно до якого з Державного резервного фонду виділять кошти на ліквідацію техногенної катастрофи в місті Ковелі. Однак, для цього в терміновому порядку потрібно забезпечити подання необхідних документів».
Окрім цього, завдання щодо якнайшвидшого влагодження ситуації навколо заводу на Ковельщині на нараді отримали керівник робочої групи з вивчення питань, пов’язаних із діяльністю цієї філії ДП «Укрветсанзавод» Сергій Кошарук, начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський, виконуючий обов’язки керівника заводу Андрій Марченко тощо.
Відтак, уже впродовж наступних кількох днів вони здійснюватимуть заходи щодо знезараження стічної води Ковельської філії зазначеного держпідприємства, аби підготувати її до використання в очисних спорудах і займуться обвалуванням бетонних ємностей колишнього Ковельського крохмального заводу й облаштування до них під’їзних доріг задля подальшого компостування у них відходів із ветсанзаводу.
Як зауважив Володимир Гунчик, наразі фінансування обвалування ємностей бере на себе міська рада. Однак, згодом для зазначених потреб із державного бюджету в обласний поступить субвенція, котру далі отримає бюджет міста Ковеля.
Окремо Володимир Гунчик попросив директора ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталію Янко, а також решту громадян, котрі особисто замовляли проведення аналізів води з колодязів мешканців прилеглої до Ковельського ветсанзаводу території в інших лабораторіях або експертних центрах, надати матеріали отриманих результатів аналізів. По тому ж губернатор передасть ці дані відповідним структурам, аби вони з’ясувати реальну ситуацію щодо стану забруднення води.
Варто також зауважити, що аби оздоровити 150 дітей, які мешкають у санітарній зоні Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод», влітку цього року їм нададуть можливість відпочити у таборах і санаторіях на Волині, серед Карпатських гір або ж на узбережжі Чорного моря. Найменші ж діти – ті, кому до семи років – відпочиватимуть у санаторіях матері та дитини разом із одним із батьків, позаяк цього вимагає чинне законодавство України.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook