Маленькі роми на Волині не знають,в якій країні живуть - Волинь.Правда

Маленькі роми на Волині не знають,в якій країні живуть

Показати всі

Маленькі роми на Волині не знають,в якій країні живуть

Приводом для дослідження стало неформальне опитування,під час якого було з’ясовано,що 30% дорослих ромів не вміють ні читати,ні писати. Брак елементарних знань є і в маленьких ромів.

Опитування проводилися у Горохівському,Ківерцівському та Луцькому районах Волині.

98% опитаних дітей не змогли сказати,в якій країні вони живуть,проте 97% змогли вказати назву міста,села,де вони живуть,щоправда,із підказкою. 100% не змогли назвати сторони світу. 70% не змогли відповісти,де встає і сідає сонце. Більша частина вважає,що сонце встає із неба.

80% не змогли відповісти на запитання,як виглядає слон. 85% не змогли назвати жодного свійського птаха,попри те,що всі учні проживають у сільській місцевості. Вони не знають порід дерев,не можуть сказати,чим річка відрізняється від озера,а квадрат від круга.

Також бракує відповідної підготовки для навчання дітей із неблагополучних ромських родин. Зазвичай вчителі у сільській місцевості не знають навіть,що таке етнопсихологія.

Депутат Волиньради Раїса Кучмук зауважила,що не варто звинувачувати вчителів у браку елементарних знань,адже це – соціальна проблема.

Як вихід зі складної освітньої ситуації депутати вбачають створення груп продовженого дня і відправку вчителів на курси підвищення кваліфікації.

Також депутати зійшлися на тому,що потрібно щороку проводити подібні моніторинги.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook