Історичну частину Луцька може затопити - Волинь.Правда

Історичну частину Луцька може затопити

Показати всі

Історичну частину Луцька може затопити

Про те,що найпотужніша у краю гребля Хрінницького водосховища почала протікати у п`яти місцях відразу,помітили два роки тому. Адже побудована вона у 50-х роках минулого століття. З того часу лише один раз серйозно лагодилася,не рахуючи незначних поточних ремонтів,- пише Вісник+К.

Експертиза показала,що у бетонному водоскиді утворилося п`ять пробоїн,що пропускають воду. Діри різного розміру,проте їх потрібно залатати,інакше збільшуватимуться. Якщо ж ремонт відкласти і греблю таки прорве – бути біді. Адже,як стверджує спеціаліст із питань цивільного захисту Демидівської райдержадміністрації Василь Бурець,від прорваної греблі вся низина вздовж Стиру опиниться під водою.

Але якщо на Демидівщині це поля і кілька сіл,то найбільше постраждає Волинь,яка побудована в низині,нижче по течії ріки. Вода дійде до Луцька,затопить історичну його частину.

І хоча проектно-кошторисну документацію на ремонт бетонної дамби (потрібно 2,5 мільйони гривень,які виділятимуть Волинь і Рівне в спілці) виготовили ще торік,поки що ніяких рухів не видно. Адже як це завжди буває,ще потрібно провести тендер,визначити фірму,яка проводитиме роботи. А ця процедура забирає кілька місяців. Тож,судячи з усього,цього року ремонтувати дамбу не будуть.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook