У найближчі тижні Росія може почати на Донбасі масштабну військову операцію проти України. Зараз стягнуті величезні сили на кордоні України з РФ. Про це заявив екс-секретар РНБО,віце-спікер Верховної ради Андрій Парубій. Посилаючись на  УНІАН,повідомляє «Волинська правда».
«Зараз стягнуті величезні сили на кордоні України з Росією. За багатьма даними,і це вже не секрет,на найближчі тижні зберігається високий ризик широкомасштабної військової операції. Вона повинна блискуче,як вважає Путін,пройти до 9 травня і продемонструвати міць російської армії»,- сказав Парубій.
Цими побоюваннями він пояснює необхідність поставок Заходом летальної зброї для збільшення могутності Збройних сил України. У першу чергу,мова йде про протитанкові системи Javelin.
«Вони (представники США. – Ред.) кажуть: «Якщо вони підуть на Маріуполь,тоді ми це вирішимо». Я кажу: «Хлопці,потім ви скажете – коли підуть на Харків,потім – на Київ. Нам треба вже сьогодні. Якщо почнеться повномасштабний наступ – потрібні технічні засоби,щоб ми могли його зупинити»,- розповів Парубій про ході свого візиту в США.
За словами Парубія,багато хто в США згоден з його позицією,однак великий вплив на прийняття рішень має позиція основних країн ЄС,в першу чергу Німеччини. Саме візит Меркель до СЩА,в ході якого вона переконувала Обаму в безперспективності поставок зброї Україні,багато в чому став причиною відмови від постачань.
«Деякі з чиновників Адміністрації президента США нам кажуть: «Їдьте в Берлін і Париж і переконуйте їх». Я відповідаю – ні. Коли ми підписували угоду про без`ядерний статус,там давали гарантії не Берлін,не Париж. Їх давав Вашингтон. І якщо Вашингтон вважає себе лідером,він повинен відчувати і усвідомлювати,що лідерство – це не тільки статус. Це відповідальність і здатність приймати рішення»,- заявив Парубій.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook