Нагоду взяти участь в семінарі мали представники обласної державної адміністрації – заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Селедець та начальник відділу міжнародного співробітництва управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Валентина Гнасюк-Терлецька.
Перебуваючи у Берліні Федеративної Республіки Німеччина,де й нещодавно проходив семінар,представники від Волині ознайомилися зі світовим досвідом щодо ефективного управління та поділилися волинськими напрацюваннями. Відтак,із огляду на фахові доповіді,дискусії та візити впродовж семінару,були висвітлені основні напрямки «доброго урядування»: передача знань у контексті створення і розбудови ефективної моделі управління,конкретних зразків найкращого досвіду та ініціатив щодо реформ управління; заходи,підходи,практичні приклади формування дієвої політик; ключові елементи громадянських суспільств,їх підтримка; прозорість державної діяльності та державного управління; оцінка діяльності уряду та адміністрації; антикорупційні підходи в сучасному управлінні тощо.
Власне,семінар був поділений модульно на п’ять тем. Тому щотижня розглядався окремий аспект «доброго урядування» (модуль 1 – Держава як багаторівнева система,2 – Непідкупна держава,3 – Держава як покупець,4 – Держава як постачальник послуг,5 – Стала держава).
Окрім того,представники облдержадміністрації взяли участь в інтерактивних модулях компетенцій,а відтак мали можливість поглибити навички самопрезентації,ведення дискусій,внутрішньої та зовнішньої комунікації,посередництва,компетентності щодо зв’язків із громадськістю,ведення перемовин та лідерства.
Учасники семінару «Добре урядування» запевняють,що такі тематичні навчальні курси є корисними як для розуміння сучасної практики діяльності регіональних та муніципальних відомств країн ЄС,так і для налагодження нових контактів щодо розширення міжнародного,торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.
Німецько-українська «Академія доброго урядування та підвищення компетентності в Європі» (AGREE) – проект Міністерства закордонних справ Німеччини,впроваджений Європейською Академією Берліну.
Мета Академії – підтримка орієнтованих на реформи співробітників виконавчих органів та органів управління центрального та місцевого рівнів,яка полягає у передачі практичного досвіду у сферах розвитку демократії,верховенства права,побудови чинних інституцій та ефективного управління,наданні фахових знань,ноу-хау,практичних порад.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook