Під час заходу розповіли про те,що таке громадський бюджет,яка структура медичного бюджету області,проаналізували витрати у сфері медицини.
Розповіли,які закупівлі були проведені,а які – завалені.
Як поінформував координатор проекту в області Андрій Лучик,у 2014 році на галузь охорони здоров’я витратили 359 мільйонів гривень – тобто майже 42% від бюджету області. Це найбільше серед інших галузей,друге місце припадає на освіту – 354 мільйони гривень. Разом з тим,реалізовані видатки на медицину із запланованої програми виконано на 91%.
«Однією з проблем минулого року було те,що багато закупівель в сфері охорони здоров’я – не відбувались або процес придбання необхідних ліків затягувався. Бувало таке,що якщо ліки й закуплялись,то не в повному обсязі»,- сказав Андрій Лучик.
Юрист проекту Мар’яна Сорочук поділилась досвідом написання запитів на інформацію в профільні управління. Зокрема,відповідаючи на запитання про провалені держзакупівлі,управління відповідали,що це відбувалось через нестабільний курс гривні та законодавчу неврегульованість. Загалом відповіді на запити надходили вчасно і в повному обсязі.
Експерти зійшлись на тому,що потрібен громадський тиск знизу,аби галузь охорони здоров’я реформувалась. Також – потрібен ефективний менеджмент в лікарняних закладах. Зважаючи на останні тенденції з децентралізації,які відбуваються в Україні,зростатиме вага місцевих бюджетів. Відтак участь громади у їх формуванні стає дедалі важливішим інструментом демократії.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook