Про це йшлося під час оперативної наради у голови Волинської обласної адміністрації Володимира Гунчика.
Зокрема,в.о. начальника відділу оборонно-мобілізаційної роботи Волинського обласного комісаріату Геннадій Лічман повідомив,що за станом на сьогодні на курси перепідготовки,у навчальні центри та полігони доставлено 23% військовозобов`язаних від плану завдання.
Основні причини таких низьких показників,за словами Лічмана,є масова міграція чоловіків,свідоме ухилення,шляхом зміни проживання,неприбуття не медичні огляди та несприяння військкоматам керівників підприємств та установ,де працюють військовозобов`язані. Разом з тим,із числа тих,хто підлягає оповіщенню,повістки вручили 37% військовозобов`язаних.
Найвищий рівень оповіщення спостерігається у місті Ковель,Володимир-Волинському,Любешівському та Ковельському районах. Не спостерігаються покращення показників у Маневицькому,Шацькому та Турійському районах.
З метою притягнення до відповідальності відбувається розшук оповіщених громадян,які не прибувають у комісаріати. Втім,каже Геннадій Лічман,робота із розшуку відбувається неефективно,скільки із 3000 тисяч осіб розшукано лишень 1%. Окрім того,54% відмовляються отримувати повістки. Водночас,99 чоловік уже притягнуто до відповідальності,порушено 4 кримінальні провадження.
Своєю чергою,Володимир Гунчик наголосив на тому,що варто звернути увагу на тих військовозобов`язаних,які грубо порушують закон.
“Ми,продовжуючи оповіщення,забуваємо про частину військовозобов`язаних,які грубо порушили закон. Це ті,хто отримали повістки і не з`явилися — це серйозне порушення закону”,- наголошує Гунчик.
Окрім того,Володимир Гунчик просив голів районних адміністрацій та районних рад організувати найбільш придатні приміщення для розміщення там додаткових комісаріатів. Працівники 7 додаткових військових комісаріатів займатимуться питаннями військово-патріотичного виховання та територіальної оборони.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook