«Нерозділена любов населення України до населення Росії теж є загадкою»,- соціолог - Волинь.Правда

«Нерозділена любов населення України до населення Росії теж є загадкою»,- соціолог

Показати всі

«Нерозділена любов населення України до населення Росії теж є загадкою»,- соціолог

На думку Володимира Паніотто,«російська пропаганда і через українські канали і через інтернет діє ефективніше. В цьому випадку,інтереси Росії і інтереси частини опозиції,на мій погляд,збігаються. Дуже багато опозиційних політиків діють досить безвідповідально,і в боротьбі за владу вони ігнорують інтереси України».
 
Він зауважує,що,в той же час приблизно 40% громадян України позитивно ставляться до РФ,незважаючи на анексію нею Криму та війну на Донбасі. «Дані лютневого дослідження,яке ми закінчили нещодавно,показали ті ж показники. Тобто ставлення стабільне. Для нас така нерозділена любов населення України до населення Росії теж є загадкою»,- підкреслює соціолог. Якщо в РФ потужно культивуються шовіністичні українофобські настрої,то,нагадує він,«в Україні різні засоби масової інформації все-таки по-різному ставляться до Росії… А Путін взагалі був дуже популярний в Україні,і був навіть популярнішим,ніж всі українські політики,окрім може Віктора Ющенка початку 2005 року. Після захоплення Криму стався обвал і подальше падіння після початку бойових дій на Донбасі,але далі сталася якась стабілізація на рівні 40%».
 
Паніотто висловився і щодо того,чи є зараз в Україні яскраво виражений лідер. «Таких політиків,які б користувалися дуже великою підтримкою,фактично немає,- зазначив він. – Якщо брати дані,які ми не публікували,і не знаю,чи будемо публікувати,то в загальному тут дещо краще становище партії «Батьківщини» і самої Тимошенко,але якщо брати по відношенню до всього населення,так це в районі 5-6%. Тобто 5% у «Батьківщини»,трохи менше одразу у кількох партій – у партії Порошенка,у партії «За життя» Рабиновича,«Опозиційного блоку» Льовочкіна-Колесникова,у Ляшка,і дещо менше у партії «Самопоміч»,«Громадянської позиції». Можна сказати,що яскраво виражених лідерів немає. Зараз політиків вибирають як менше зло». При цьому він підкреслив,що «ті політики,які мають великий рейтинг,мають і великий антирейтинг. Та ж пані Тимошенко».
 
Паніототто також навів промовисті факти: «Якщо брати довіру до Верховної Ради,то там 5%,а недовіра – 82%. А головні політики,лідери партій знаходяться в парламенті. Уряду довіряють 10%,не довіряють 73%. У Президента ситуація ще дещо краща,ніж у інших,довіряють 14%,але не довіряють майже 70%,тобто баланс мінус 55,у Януковича,до речі,був мінус 80. Решта президентів підходили до кінця своєї каденції з рейтингом приблизно мінус 50. Можна сказати,що ні влада,ні опозиція зараз не користуються довірою,фактично спостерігаємо кризу довіри».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook