За його словами,в рамках створення реєстру проваджень про злочини під час Революції гідності було встановлено факти перешкоджання розслідуванню в період 2014-го – початку 2015 року з боку представників правоохоронних органів (Генпрокуратури,МВС,СБУ),у тому числі навмисне знищення певних доказів.
«Цей реєстр нам допоміг визначити,що не всі керівники правоохоронних органів діяли в межах повноважень,але й перешкоджали розслідуванню. Були вивчені і проаналізовані кримінальні провадження,і були встановлені факти перешкоджання посадовими особами Генпрокуратури,МВС,СБУ… У зв`язку з цим Генпрокуратурою внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про службові злочини посадовими особами за ч. 3 ст. 365 («перевищення влади або службових повноважень») працівниками правоохоронних органів»,- сказав Віктор Шокін.
При цьому він не назвав конкретні прізвища,але зауважив,що кримінальне провадження відкрито за фактом події.
Також Віктор Шокін повідомив,що для розслідування цього кримінального провадження його наказом у ГПУ створено управління з розслідування злочинів,скоєних працівниками правоохоронних органів.
За його словами,управління буде укомплектовано впродовж 2-3 днів. Воно буде складатися із трьох відділів,один з яких розслідуватиме злочини,скоєні працівниками прокуратури,інший – працівниками СБУ,третій – міліцією.
«Нам не завадить будь-яка посада,яку займав працівник у будь-якому правоохоронному органі,і стосовно них буде оголошено підозру»,- запевнив Віктор Шокін,закликавши водночас усіх,кому відомі факти перешкоджання в розслідуванні злочинів проти активістів,факти знищення документів,доказів тощо,звертатися до Генпрокуратури.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook