Проект представляли його керівник Павло Кравець,менеджер зі стандартів Оксана Павліщук та експерт Алла Оборська. В обговоренні взяли участь головні спеціалісти Волинського ОУЛМГ,працівники державних лісогосподарських підприємств,науковці СНУ імені Лесі Українки,Луцького національного технічного університету.
– Це перша зустріч у рамках публічного обговорення,– зазначив Павло Васильович,відкриваючи зустріч. – Наступне обговорення проекту відбудеться на базі Житомирського ОУЛМГ.
Українське представництво FSС – незалежне у своїх оцінках,має довіру світового співтовариства. Проектом передбачається стабілізувати і зрівноважити три складових невиснажливого лісокористування – економічну,соціальну і екологічну. Це своєрідна «Лісова візитівка» для світу,де буде подано зважений погляд на ліси,їх користувачів,лісопродукцію,можливості розвитку і співпраці зі світовою спільнотою. Багатоаспектний і складний проект підготувало четверо незалежних експертів,які долучали до розробки також українських наукових працівників та лісоводів,представників громадськості.
– Метою проведення регіональних семінарів є отримання конструктивних зауважень та пропозицій щодо проекту стандарту задля його удосконалення відповідно до екологічних,економічних та соціальних інтересів щодо лісів та забезпечення практичної реалізації всіх його вимог,– наголошують організатори. – За результатами другого періоду публічних консультацій буде підготовлено фінальну версію проекту стандарту,яку буде представлено на розгляд Департаменту політики та стандартів FSС міжнародного центру.
Перше обговорення на базі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулося досить продуктивно. Цікаві роздуми щодо оціночних положень проекту висловили головний спеціаліст відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Микола Ковальчук,науковці Василь Бородавка та Анатолій Гетьманчук,представники державних лісопідприємств.
Завтра семінар продовжить роботу.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook